| anonim_4396 a întrebat:

Sunt fata de 17 ani si 1.47 sad Pe langa faptul ca aspectul meu fizic e 0, ca nu am niciun prieten si ca nu ma inteleg cu familia, de 1 an jumatate imi place de un baiat foarte frumos, care a castigat mister boboc acum 2 ani; e de aceeasi varsta cu mine, insa nu ne cunoastem decat din vedere; el trece pe langa mine si nici nu ma vede, dar eu ma topesc de fiecare data cand il vad sad s-a despartit de prietena lui acum doua luni, dar pe mine nici ca ma vede. E cat se poate de normal. Cum s-ar putea uita un baiat frumos, inalt, inconjurat de prieteni, la o pitica de 1.47, urata si grasa? Chiar daca ma imbrac la moda si ma aranjez frumos si elegant, tot nu sunt atragatoare; par un copil de 10 ani. Sunt atat de trista, in fiecare zi ma gandesc la el. La cei aproape 18 ani pe care-i am, NICIODATA nu am fost intrebata de un baiat "vrei sa iesi la un suc cu mine?"Jur pe ce am mai sfant ca nu inteleg de ce nu am nimic: nici aspect fizic placut, nici prieteni, nici baietii nu ma plac. Sunt distrusa, distrusa.

11 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

Frumusetea mai cere si sacrificii, dar nu contest "uratimea" ta cum spui tu.Eu pot spune ca esti chiar o fata cu o frumusete interioara, lucru ce nu multi dispun de asa ceva.Nu dispera pentru simplul fapt ca nimeni nu apreciaza interiorul mai mult decat exteriorul.Incearca totusi sa fii tu insuti in ceea ce faci.Nu iesi din tiparul tau.Fiecare are destinul sau. Fa si tu un sacrificiu, daca chiar crezi ca esti in disperare de cauza, dar fa-l cu cap si seriozitate.Rezultatele sunt sigur ca nu vor intarzia sa apara.Succes.

| OanaG a răspuns:

Imi pare nespus de rau...Stii cum e, pentru oricine exista cineva in aceasta lume love struckNu te deprima nu sta retrasa ca iti faci rau.Fii mai comunicativa, fa-ti prieteni noi, iesi la suc cu colegele tale si poate cine stie este si un baiat pentru tine.Nu trebuie sa fii complexata de faptul ca esti mica de statura.Si eu am o colega scunda s...se simte bine asa din cate vad :*

| unione a răspuns:

Ia sa-mi dai id-ul tau

| unione a răspuns:

Ia sa-mi dai id-ul tau intr-un mesaj privat

| bluesky a răspuns:

Vai draga mea, imi pare foarte rau pentur tine.Parca ti-am simtit durerea, dar gadeste-te ca cine te place cu adevarat te place asa cum esti. Stai linistita ca vei avea prieten si te vei casatorii cu cineva pe care il iubesti si te iubeste si vei avea copii si o famile frumoasa.winking
Incearca sa tii dieta, sa nu mai mananci la scoala dulciuri sau fast food-uri.
De exemplu: manca dimineata inainte sa pleci la scoala, manaca mai mult si sanatos( oua, branza, carne etc, sa fie de casa si fara prajeli). La scoala nu mananci nimic, mananci cand vii de la scoala la fel sanatos si pe la 6-7 seara mananci iar, sa nu manci dupa ora 8. Daca tie- pofta de ceva "interzis" poti sa mananci dar nu inn exces. Mai scurt, mananci ce vrei dar in cantitati mici! happy
Nu te astepta sa slabesti intr-o saptamana, vei avea nevoie de mult timp si muuulta rabdare si maia les vointa.

In privinta inaltimii, nu cred ca ai ce sa faci, incearca totusi sa porti tocuri si sa porti haine care te fac sa pari mai inalta.
Machiaza-te dar nu foarte tare, in asa fel incat sa pari o domnisoara de 17 ani nu de 10 zece cum zici tu.

Incearca sa te incurajezi singura, sa socializezi si sa iti faci prietene. Ai mai mult tupeu in tine, dar nu exagerat.

Muuult succes! :*

| Silviu591 a răspuns:

Imi pare rau ca te simti asa.insa imi dau seama ca esti o fata foarte desteapta.conteaza mai mult asta. dar trebuie sa-l intelegi si tu pe acel baiat.nu poate sta cu tine doar ca tu vrei asta.trebuie sa simta si eu ceva. o sa gasesti si tu pe cineva.succes :*

| KoWalSky a răspuns:

Triststraight face

| anna01 a răspuns:

Si tu ti-ai ales un baiat atat de frumos incat sa completeze si defectele tale? Tii la el doar pentru ca-i frumos si acest lucru te-ar face sa uiti de aspectul tau? Tocuri care subtiaza alura corpului, modeleza mersul sexy. un regim nu ar strica daca ai impresia ca esti grasa, un dram de tupeu.Acum, fie vorba intre noi, sunt multe urate cu tupeu care produc o impresie buna.Fruntea sus ca pana mori mai ai lupte de dus si un pustiulica cu 50 de cm mai inalt decat tine nu este singurul hop de sarit:-D

| zuzulici a răspuns:

Nu e nici o problema cu tine...insa nu intodeauna baietii pe care noi ii simpatizam ne raspun la sentimente pentru ca e normal, si nu te grabi toate la timpul lor, ai timp sa iubesti si sa suferi nu te grabi, cel care va veni la tine si va fi un pic mai uratel nu fat frumos acela te va yuby may mult ca "misteru-ul"laughing te asigur eu, asteapta si nu vei regreta nu grabi lucrurile:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lucreaza si tu la corp dar te asigur ca nu e munca ci mai degraba o lupta aproape imposibil de dus daca n-ai mai facut-o.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din experienta mea proprie vreau sa-ti spun ca problema ta nu este atat de specifica si unica pe cat iti pare. (ai sa intelegi asta putin mai tarziu, peste vreo 5-10 ani). In primul rand iti recomand sa citesti Alchimistul, de Paulo Coelho, pe mine m-a ajutat sa ma incred in fortele si VISELE mele, care sa stii la sigur ca se implinesc, doar sa vrei tare tare. Si sa mai stii ca la ai mei 1. 77m la 17 ani eram la fel de singura ca tine(iar prima intalnire serioasa a fost la 19 ani), in unele moment ti se pare ca toti sint impotriva ta, nu crede asta, iesi afara si priveshte frumusetea, e peste tot, intr-o frunza, intr-un ciripit, intr-o privire. Eu nu vad nimic rau in a fi putin izolat, pe mine m-au ajutat visele si cartile oricare: filosofie, love stories (unde desigur ca eram eu eroina principala), SF. La moment, la ai mei 32 ani ma simt fericita, am 2 fetite si sunt casatorita.
De ce crezi tu ca tuturor le plac fetele nalte din cunocutii mei, cel putin 30% prefera fetele scunde, asa ca daca nu te place, nu e problema in tine, ci in gusturile baiatului. Vorbind de frumusete... ea vine dinauntru, gandesti frumos vezi frumos, gandurile tale pot imbunatati ceea ce e in jur. Trebuie sa te accepti mai intai si sa inveti sa te iubesti asa cum esti. Tu esti una, nu mai gasesti nici o persoana cu aceleasi trasaturi, ca tine. Aaa, era sa uit, peste vreo 20 de ani ai sa vrei sa arati cu vreo 10 ani mai tanara... bucurate acum de fiecare moment, este unic, asa cum este, si invata lectia de fiecare data.

Sper sa te fi ajutat.