| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu de unde si cum sa incep sa zic. Va rog seriozitate si bun simt in raspunsuri happy!
Nu inteleg ce se intampla, ce este sad. In fiecare zi la facultate ma imbrac, incerc sa ma imbrac elegant, schimbare haine o data la 2 zile sau in fiecare zi daca e vreme buna, cald. Ma aranjez, imi fac si freza sa arat bine, dar parca nimeni nu vede, nu ma lauda, ma refer in general la fete (colege). Nu vreau sa fiu laudat, nici nu pretind, in fiecare zi, dar pana acum nu am auzit nimic de genu : Ce bine arati happy! Intr-adevar nici altii nu isi fac asemenea laude, oare de ce? In liceu nu era asa. Colegii, colegele din liceu când ma imbracam mai elegant, sexy una doua ma laudau, imi ziceau ce bine arati, de unde ti-ai luat bluza? Vremuri frumoase, mai primeam laude, dar acum in facultate nu mai aud asemenea lucruri. Ar trebui sa ma simt prost, izolat, trist ca nu primesc,, mici" atentii-laude? Si ce-i drept eu ma imbrac cel mai bine dintre colegi, asta-i clar. Eu sunt din orasul unde e facultatea, ei sunt din alte orase, ii inteleg ca poate nu au o situatie financiara buna. Nici eu nu sunt bogat. Nu stiu, nici fetele nu se mai machiaza, aranjeaza asa ca in liceu. Sunt dragute dar nu ca si ce am avut in liceu. Mentionez ca in trecut eram un baiat mai timid, nu socializam, dar acum m-am schimbat.

O seara buna si week-end frumos cu soare!

22 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

O păpuşă masculină disperată după atenţie şi crizată că nu o bagă nimeni în seamă?

Poate de aia nici nu o primeşti, StudentRo: ai colegi neproşti şi îţi fac în ciudă.

În loc să te lauzi cu haine şi să cerşeşti complimente, ca o ţaţă, laudă-te cu ce ai în cap, dacă ai, că dacă n-ai, e normal să încerci să compensezi cumva.

| Kaℓi a răspuns:

Zici ca "Intr-adevar nici altii nu isi fac asemenea laude"... tu i-ai spus cuiva ceva de genul? ce bine arati, ce bine iti sta in asta etc?
Daca nu... nu stiu, incearca sa lansezi moda cu complimentele, poate va functiona reciprocitatea si se rezolva problema asta.

| Laura927 a răspuns (pentru Kaℓi):

Da,exact la asta ma gândeam si eu, ar fi fost de prisos sa scriu ce ai scris tu...winking

| FemeiaPisică a răspuns:

Ești obsedat de laude, acolo nu este parada modei!

| anonim_4396 explică (pentru FemeiaPisică):

Si tu esti obsedata de prostie si nesimtire! Cer prea mult o mica atentie? Cer mult sa mi se zica din când in când (o data pe luna) : Ce bine arati?! Tie ti se pare normal ca cineva (de exemplu eu) sa fie izolat, sa nu aiba prieteni, prietena, etc? Si da, e cam nebagare in seama cu zici tu, dar asta din cauza societatii din acest secol! Oare cine e vinovat? Eu care incerc sa fiu sociabil, amabil, dragut, elegand, sa am prieteni, colegi buni, etc sau restul?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Scuze am copiat de mai sus, da e valabil si pentru tine

| FemeiaPisică a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu ți-am scris adevărul, nu trebuie să îți spună cineva cum te vede. Nu tuturor o să le placă de tine. În plus, nu mă interesează părerea ta, așa că trebuie să îți vezi de treaba ta.
Ești la facultate, trebuie să te mândrești că ai ajuns acolo, nu să te plângi că nu îți complimentează nimeni ''țoalele''.
Așa că încetează cu jignirile, întrebarea ta este fără sens.
După cum se observă, contează mult părerea altora despre tine, altfel nu te interesa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si totusi, like-uri la poze primesc... happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

laughingnu te supara ca zic, dar suferi de neatentie?! acolo e fiecare cu treaba lui, nu vine lumea la facultate sa iti faca tie complimente, la liceu era altceva...dar totusi din ce oras esti?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da ce conteaza din ce oras sunt?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Haine...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doar intrebam, nu conteaza, ai dreptatethinking
in fine suferi de nabagare in seama rau! complimeteaza-i si tu pe altii daca vrei sa fi complimentat! just sayin.

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, se pare ca te-ai cam invatat cu laude. Oadata ce tu te-ai schimbat, si celalti s-au schimbat ca si tine. La facultate, trebuie mai multa serioozitate, nu ca in liceu. Mentalitatea cred ca se schimba la oricine.

| TPUuser199 a răspuns:

Baiatu` suferi de nebagare in seama? [doar intreb]

| anonim_4396 explică (pentru TPUuser199):

Intreb si eu inca ceva : Tie ti se pare normal ca cineva (de exemplu eu) sa fie izolat, sa nu aiba prieteni, prietena, etc? Si da, e cam nebagare in seama cu zici tu, dar asta din cauza societatii din acest secol! Oare cine e vinovat? Eu care incerc sa fiu sociabil, amabil, dragut, elegand, sa am prieteni, colegi buni, etc sau restul?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Scuze pentru greseli de scriere...winking

| TPUuser199 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hmm. mie mi se pare normal, si eu sunt la fel, keep calm. Nu am prea multi prieteni, si nu vorbesc aproape cu nimeni. Doar ca aici o sa gasesti oameni care sa isi bata joc. Si am invatat si eu asta, de la cei care m`au judecat de`a lungul timpului. Fa`ti prieteni in realitate, nu pe internet... [parerea mea]

| anonim_4396 explică (pentru TPUuser199):

E adevarat, in realitate imi fac prieteni happy! Aici doar vreau sa cer ajutor-opinii, oricum ma astept si la batai de joc din partea unora! Asta e, sunt pregatit pentru orice! Ne-am plictisi daca nu ar fi acestia cu bataile de joc. daca s-a inventat termenul, trebuie sa fie si oameni, nu? Altfel ar fi un termen mort. Succes si tie in viatawinking!

| AntoniaAndreea a răspuns:

Buna! happy Te inteleg foarte bine, sincer chiar imi pare rau sad. Drept sa-ti spun, nu e necesar sa primesti laude, pentru ca nu e bine sa fii mandru. Esti bun pentru ceea ce esti, nu pentru cine esti. sa stii ca eu cred ca cineva a observat schimbarea ta si nu iti spune, sau poate ei cred ca asa arati tu normal. Ia incearca sa fii odata imbracat obisnuit o saptamana, doua, apoi imediat brusc vii imbracat in ceva mai elegant, sau nu chiar elegant si sexy laughing. dupa parerea mea, zic ca esti bun asa cum esti. Daca este cineva care trebuie sa te placa, te place asa cum esti. Pup :*

| izabela202020 a răspuns:

Pai în primul rand nu mai complare cele doua situarii (liceu si facultate) pentru ca nu sunt la fel, nici gimnaziala nu era ca liceul + ca in facultate unde esti poate fetele si baieti sunt mult mai preocupati de alte lucruri decat de infațisare. Faptul ca nu primesti aprecieri nu înseamna ca trebui sa te simtii izolat etc.

| Xella1234 a răspuns:

Cred ca cei de la facultate sunt mult mai preocupati cu invatatul decat cu apreciatul, sau poate e si invidia la mijloc... orice te face pe tine sa te simti mai bine!