| ioanacoruga4567 a întrebat:

Sunt fata, in clasa a 10 a. Am un coleg in clasa care e de la tara, dar stă în oraș ca să nu facă naveta. De foarte mult timp se ia de mine la modul că el sta gen in spatele meu in banca și mai tot timpul mă striga pe nume și când mă întorc la el îmi arată degetul mijlociu și îmi zice "mușcă" straight face. Adică e penibil, se ia de mine fără motiv, eu chiar sunt super de treabă cu el și cu alții nu face așa, a prins obiceiul asta. Nu pot să îl trec cu vederea, l-am ignorat mult timp și nu a ajutat la nimic, nu știu ce să îi fac. Voi cum ați reacționa la un coleg de genul? Ce i-ați spune?

5 răspunsuri:
| theceoking2 a răspuns:

L-as para sau i-as spune vreo doua sa ma tina minte.

| ioanacoruga4567 explică (pentru theceoking2):

Și ce i-ai spune mai exact?

| FreddieM a răspuns:

Spune-i asa. Bai colega m-am cam saturat de glumele tale obscene si scarboase. Ai doua optiuni. Ori umbli la atitudine sa te faci baiat bun, ori iti fac frumusel un raport la cine trebuie si te pun in ordine. Asculta Andreea, nu te lasa intimidata in nici o circumstanta, nu ignora crezand ca se rezolva ca nu se rezolva. Riposteaza imediat, impune limite nesimtitilor. Spune simplu sa nu-si permita asemenea comportament, I-ai tare de la inceput, altfel pici de slaba si asa ramai tinta lor. ameninta-i ca faci raport imediat la cancelarie.Vezi ca exista in cadrul scolii cineva care se ocupa de probleme de genul. Bafta si curaj, nu te lasa batuta.

| Depoka a răspuns (pentru FreddieM):

Statutul nu-mi permite sa iti evaluez raspunsul, dar sper ca fata il va lua in considerare!

| FreddieM a răspuns (pentru Depoka):

Mersi de apreciere si o zi minunata.