| OnlyTheScript a întrebat:

Buna tuturor. sunt in clasa a saptea si sunt fata. in clasa mea este un baiat foarte intelgent (nicu). cred ca imi place de el. il admir din toate punctele de vedere, este matur. nu se tine de prostii ca ceilalti. el vrea sa fie cineva in viata. nu a fost cu nici o fata niciodata si nu stiu daca e cu chestiile astea. el il plac. acum sa povestesc cateva intamplari: cand am dat test la biologie am luat 7 si eram suparata stateam in banca. si nicu a venit la mine si s-a uitat peste test si a inceput sa imi explice chestiile la care am gresit. dar mi-a explicat cu asa insufletire incat sa inteleg. in acelasi timp un prost de la mine din clasa a facut farsa cu degetul (nu cred ca o stiti, isi deschid fermoarul de la pantaloni si scot degetul pe acolo) si m-au speriat si nicu m-a prins usor de spate si m-a dat la o parte si le-a zis :"bai voi sunteti prosti ce naiba?!" si a tinut mana pe spatele meu. alta intamplare, el e seful clasei si inainte sa se sune el vrea sa fie toti in banca, iar eu in momentul ala vazusem ca pe mana lui iustin (un coleg) scria un nume de fata si m-am dus dupa iustin eram curioasa. iar nicu m-a prin de brate si stateam fata in fata si m'a intrebat dar nu a tipat:"unde te duci Diana? in banca hai" si i-am zis ca iustin are scris pe mana ceva si a zambit si a inceput sa il alerge pe iustin ca sa vada ce e scris pe mana si dupa ce l-a fugarit bine s-a oprit si a zambit uitandu-se la mine. tot in ziua aceea mi-a cam luat apararea intr-un fel sau altul. cand am iesit din scoala el era la capatul csarilor si s-a uitat la mine cam 3 secunde. voi credeti ca ma place? repet: EL NU E CU CHESTIILE ASTEA! si cum as putea sa il fac sa ma placa avand in vedere ca e inteligent? si eu sunt dar nu atat de mult ca si el.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Te place. Vorbeste-i deschis si spune-i ca-l placi si gata. In viata trebuie cat mai multa comunicare. de asta pierdem mereu ca nu comunicam.

| OnlyTheScript explică:

In afara de cele relatale nu s-a mai intamplat nimic deosebit decat ca l-am surprins cand ma privea si a facut ochii mari (strambandu-se) si am zambit si el la fel. si la sport eram in vestiar si era o galeata de apa in spatele meu si mi-a zis ai grija si eu m-am uitat in spate si a zis :"nu de alta dar sa nu te murdaresti" si cand jucam tenis de masa a zis ca vrea si el sa joace si i-am zis "bine nicu uite joaca" si i-am intins paleta mea si el m-a prins de brate si m'a dus inapoi zicand :"nu nu nu tu joci acolo!"