| StaRmAgiC a întrebat:

Sunt foarte confuza...de la un timp, habar nu am ce se intampla cu mine.Parca m-am prostit... uit repede cuvintele, uit ce sa zic sau ma pierd repede cand vorbesc cu cineva.si vorbeste gura fara mine.
La scoala nu prea mai stiu nimic. iar inainte invatam destul de bine. iar daca invat stiu.si cand ma asculta profesorul.ma pierd si aproape nu mai stiu nimic. iar dupa aceea stiu, atunci cand nu ma mai asculta.Am ajuns sa ma compatimesc...sa ma urasc pentru ceea ce sunt.pentru ca sunt nefericita, prietene nu am, fostul se joaca cu sentimentele mele... iar parintzii... nu le pasa de mine.

Si in fiecare zi sufar dupa fostul si m-am saturat...as vrea sa ma mut la alta scoala. El este si in clasa cu mine."si amic"... iar colegele sunt parsive rau... Dati-mi si mie un sfatsad.simt ca o iau razna

Răspuns Câştigător
| inna a răspuns:

In general lumea e parsiva si rea...
Nu ma intreba de cate ori nu am vrut si eu sa ma tansfer la un alt liceu... Dar ce rezolvi? Nimic, te arunci din lac in put si vorba aia.

Trebuie sa incerci sa inveti sa treci peste anumite lucruri, sa nu mai pui tot la suflet.
Daca tie iti merge rau si te simti la pamant, tine minte ca nimeni nu va incerca sa te ridice de jos... tu esti singura care se poate ajuta.
Sunt momente in care privesc in urma si am minunez cat de naiva si prostuta eram, cum ma consumam din toate prostiile.Incerca sa fi tare sa te incurajezi singura, sa te uiti in oglinda si sa spui big grina, eu sunt cea mai buna! Gandeste pozitiv.

7 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Nu pot zice ca totul este roz in viata ta dar prea le iei toate in tragic! Daca te consoleaza putin, aminteste-ti ca si alti tineri au probleme cu parintii, cu prieteni care i-au parasit, probleme materiale grave si le-au depasit intr-un fel sau altul.Incearca sa stabilesti o relatie cat de cat acceptabila cu parintii.(Nu-l accepti pe tatal tau vitreg dar te-ai gandit ca poate mama ta chiar il iubeste si nu poti schimba asta ). Cauta -ti o prietena cu care macar sa mai iesi undeva iar pe fostul ignora-l si ocoleste-l chiar daca e greu. Se pot intampla doua lucruri :ori iti trece ori va impacati!

| Aly07 a răspuns:

In primul rand calmeaza-te, relaxeazate viata e frumos trebuie sa o traiesti din plin nu sub presiunewinking. Si in al doilea rand ar trebui sa vb mereu cu cineva sa te descarci happy. Poti sa bagi id aly_darkburn vorbim pe mess daca vreiwinking. Noroc happy.

| Piscotel a răspuns:

Nu ai ambitie? Daca tot zici ca sunteti in aceeasi clasa ar trebui sa te ambitionezi, sa vada ce a pierdut! Prin faptul ca ai decazut la scoala si te vede aiurita ii demonstrezi ca e ceva in neregula. Nu se termina pamantul cu o relatie incheiata, fii ambitioasa si treci peste! Nu e usor, adevarat. Dar gasindu-ti alte ocupatii, de ce nu...invatatul, o sa-ti fie mult mai usor.

| 61n4 a răspuns:

Nu o sa-=ti scriu romane. dar iti sp un lucru.si eu am incheiat o relatie de o saptamana...la noi putin mai dificla treaba... dar e greu... te inteleg.
am av si eu o situatie ca a ta.
acum ce-ti sp ...cred ca ti s-a mai spus. dar nu merita .mai ales daca el e asa cum spui.gandeste-te ca mai tarziu... o sa ai relatii mult mai serioase... daca acum sferi asa... ce o sa faci mai tarziu?
asta te ajuta sa te maturizezi. dar prea devreme.sti ce usor iti poti distrage atentia? sa te gandesti la alte lucruri...omoara-ti timpul cu lucruri minore.
la treaba cu invatatul...nu te ajut ca pe asta nici eu n-am depasit-o inca big grin

ambitioneaza-te...
cred ca tot ti-am scris romane.big grin ai grija de tine. .mai tarziu o sa-ti para rau... o sa-ti dai seama ca nu a meritat. big grin iti spune cineva care stie big grin bafta

| 61n4 a răspuns:

Si inca ceva...
nu mai asculta elodiile alea lente de corason...si restul.care iti aduce aminte de anumite momente.
si de ce nu.mai comunica si cu alti baieti...chiar daca nu vrei o relatie cu ei. o sa-ti placa sa mai primesti cate un compliment...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este ca, in timp ce fostul isi urmareste prioritatile, pe tine te-a blocat complet.Bravo lui mai daca esti slaba.De aia nu se mai uita la tine. N-ai demnitate...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindca ai procupari idioate care-ti distrag atentia de la invatat.ar trebui sa te concentrezi per invatat nu sa le dai satisfactie prin ratarea vietii tale si motiv de ras. punete cu burta pe carte si lasa prieteniile care, uite ce-ti fac, si poate sa nu te doara nici in c.r de el si de ele. ce crezi ca daca te framanti aiurea mrezolvi ceva? ia pune si invata si vezi-ti de treaba ignorand celelalte tampenii sa vezi cu ce ochi se vor uita la tine. si nu ai nevoie de un prieten. poti sa fii prietena cu toti, si sa flirtezi cu toti. aia spun eu ca e libertate si succes.nu sa ai un prieten si sa copiezi casnicia. ca vezi draga doamne aveti obligatii.fii serioasa.la anii tai eram prieten cu toti si toate si era asa placut.