| Xonia a întrebat:

Sunt foarte, foarte tristasad
Astazi a iesit la pensie dna mea de mate, inca plangcrying
Am facut cu ea matematica din clasa a 5a.Cu toate ca la inceput a fost putin mai dura, cu timpul neam obisnuit cu ea si neam apropiat de ea
O femeie educata, de treaba si foarte frumoasa.Astazi la ora ei i-am luat un cadou si un buchet mare de flori ca semn de ramas bun
Pe la jumatatea orei am inceput sa plang, stiind ca sunt ultimele minute si probabil nu o so mai vad vreodata
CAnd sa sunat de pauza am inceput toti sa plangem, si ea, si nea luat in brate, nea pupat pe fiecare pe rand
Cand a ajuns la mine si m-a vazut cum plang mi-a spus: Stiu ca esti o fata puternica si sper sa ne mai intalnim.SI eu i-am spus ca a insemnat foarte mult pentru mine
DUpa ea a plecat, iar noi am ramas plangand
Am plans 3 ore de atunci, pana acum si nu stiu ce sa mai fac, imi este dor de zilele in care ne preda, in care ne asculta si ne spunea ca neam descurcat binecryingcrying
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| LoveMusic a răspuns:

Să încerci pe cât posibil să păstrezi legătura.Sincer,când am ajuns la partea cu "Stiu ca esti o fata puternica si sper sa ne mai intalnim.SI eu i-am spus ca a insemnat foarte mult pentru mine". Când am ajuns acolo, ochii mei au început să lăcrimeze. A fost frumos! Totuşi, fiecare început are un sfârşit. Regret, Buburuza. sad Sincer, acelaşi lucru mi-se va întâmpla şi mie când mă voi despărţi de diriginta mea dragă. Şi nu din cauză că pleacă ea (în pensie sau de la şcoală) ci pentru că plec eu mai departe. Ştiu că-ţi este greu, dar trebuie să continui, pentru ea. Fă-i o vizită cu clasa într-o după-amiază şi o să-i umpleţi inima de bucurie: ei şi vouă. happy

3 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Priveste partea plina a paharului:ai avut sansa sa cunosti o femeie extraordinara.Nu multi au norocul tau, profesoara mea de matematica este o scorpie.Nu fii trista, mai bine mergeti cu cativa colegi in vizita la profa, veti fi alaturi de ea si va veti mai intalni si in alte dati cu siguranta.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sa faci bine si sa nu plangi atata. Profesoara nu a plecat in Patagonia, desi se poate tine legatura si cu unul de acolo.
Poti tine legatura cu ea prin telefon sau internet, cred ca o sa se bucure si ea ca nu este uitata de fostii elevi.
Esti tanara, viata merge inainte, o sa mai fie multe despartiri.
Gaseste-ti ceva de facut, care sa te tina ocupata si atunci mai uiti de gandurile negre.
O zi buna!

| AndreeaSiAndra a răspuns:

In situatia asta n-ai ce face decat sa o acepti. Daca ai nr ei de telefon incearca sa o suni sau daca stii unde locuieste sa o vizitezi.Si daca nu stii nici una nici alta du-te la directoare in timpul unei pauze mai lungi si rog-o sa ti-l dea.

PS:daca vezi ca are treaba nu o deranja(pe directoare) bate mai intai la usa si intreab-o daca e ocupata.

Si sti ce ar mai fi frumos(i-ar umple inima profesoarei) daca afli unde sta sa ii faceti o vizita impreuna cu clasa.