| Adeniy a întrebat:

Sunt foarte inalta, 13 ani si 1.67(46 kg).Nu vreau sa mai cresc.Este vreo posibilitate?

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Esti destul de inalta pentru varsta pe care o ai, insa nu foarte inalta. Se poate sa mai cresti inca vreo 3-4 cm sau chiar mai mult, insa depinde de felul in care te dezvolti. De obicei, inaltimea pe care o vei avea atunci cand te vei fi dezvoltat complet este cam aceeasi pe care o au si parintii tai. Nu ai ce face astfel incat sa te opresti din crestere. Si oricum, nu vad de ce ar fi asta o problema.

1 răspuns:
| MioaraParalescu a răspuns:

Inalta la 1.67?
Nu esti prea inalta.
Si nu prea ai ce sa faci sa nu mai cresti.
Daca ai fii fost baiat ai fii putut merge la sala sa ridici greutati asta incetineste cresterea.Dar ce nu iti place ca esti inalta unele fete se mandresc cu asta ba chiar isi mai pun si tocuri.