| anonim_4396 a întrebat:

Sunt foarte speriata de fatul ca urmeaza sa ma angajez. Vreau sa muncesc si am gasit un loc de munca, la care sa ma multumeasca salariul. Frica mea este deapre faptul ca eu sunt noua in acea echipa, nu am experienta si unele dintre viitoarele colege par rele, se uita urat, desi eu le-am zambit. Am mai fost la interviuri si cand era vorba sa semnez contractul si sa incep, ma panicam, nu puteam dormi nopate si renuntam sa ies din zona de confort.
Mi-e frica de penibil, de ochii care ma privesc si isi dau coate. Acum din nou sunt in situiata de a renunta pentru ca imi este frica.
Nu stiu ce vreau sa imi raspundeti, poate sa imi spuneti cum a fost pentru voi prima data cand ati lucrat, daca ati trecut prin asa ceva si cum ati reusit.

Răspuns Câştigător
| ibaal a răspuns:

Niciodata n-ai sa poti sa multumesti pe toata lumea!
E bine sa iti vezi de treaba ta!
In primul rand esti angajata pentru a duce la indeplinire anumite sarcini, nu pentru a fi prietena colegelor.
Stai linistita!
Nu se intampla nimic rau!
Daca nu stii ceva, intrebi si uite asa, cat clipesti, mai vine cineva si n-ai sa mai fi tu "cea noua" laughing
toate vin si trec...nu putem sta cu totii acasalaughing trebuie sa muncimwinking
Fii tare!
N-au de unde sa stie ele ca tu esti emotionata si intimidata de ele!
Ele vad ce le arati tu!
Asa ca, arata-le ca esti stapana pe tine!
Spor!:*

1 răspuns:
| GirlOnline81 a răspuns:

Ca iti este "frica" te inteleg. Ceea ce nu inteleg este de ce nu-ti doresti sa treci peste acea frica. Cum? Facand acel lucru de care te temi cel mai mult; in cazul tau sa te angajezi. Presupunand ca ai terminat cu scoala, realizezi ca de undeva tot trebuie sa incepi, nu?