| xdIoanaBuzilaxd a întrebat:

Sunt foarte suparata pe o prietena.Si vreau ca ea sa-si dea seama ca sunt suparata fara sa-i zic eu! Adica nu stiu.....cum ar trebui sa ma comport cu ea incat sa-si dea seama ca sunt suparata pe ea?happy Mai indiferenta.nu stiu. sfaturi va rog:*

fundatongue

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai. Daca pe mess te intreaba ce faci, raspunde-i doar „ Bine ".
Daca iti cere un sfat, sau ceva, spune-i ca nu stii.
Pur si simplu fii indiferenta.
Bafta!

2 răspunsuri:
| վፀiፀፀ a răspuns:

Pai ca sa`si dea seama singura e mai dificil. Adica daca te comporti mai indiferenta o sa zica ca ai doar o stare proasta si nu ai chef sa vorbesti cu ea. Mai bine ii spui tu direct. Asa degeaba isi da ea seama singura daca tu continui sa vorbesti cu ea pana isi da seama.

| Slavian a răspuns:

Salut,
Sper ca ai un motiv serios sa fii suparata pe ea. De ce nu incerci sa-i spui cu ce te-a deranjat? Si daca nici atunci nu intelege poti sa-i zici ca te-a suparat si ca nu mai vrei sa vorbesti cu ea. O prietena adevarata te-ar intelege si iti va cere iertare, daca ea nu face asta peste cateva zile atunci o poti numi o "amica", nu o prietena in care sa ai incredere.
Multa bafta!