| Briosaaa a întrebat:

Sunt foarte tristastraight face. Bunicul meu pe care il iubeam nespus de mult a muritsad de o luna. Inainte treceam peste asta. Dar acum, nu stiu ce s-a intamplat cu mine.Deci ce sa fac cand sunt trista?sad

Răspuns Câştigător
| Ingrid16V a răspuns:

Stiu cum ecryingpentru ca si eu mi-am pierdut bunicul pe care il iubeam foarte multsad. Dar desi au trecut 2 ani, chiar si acum imi amintesc de el si ma intristez! sad
Incearca sa treci si peste asta, gandeste-te ca el te-a iubit mult si ca te iubeste si acum, si are grija de tine, oriunde ar fi, chiar daca Dumnezeu l-a luat de langa noicrying

Nu mai fi trista pentru ca sunt sigura ca bunicului tau nu i-ar place sa te vada asastraight faceel stie ca are o nepotica cuminte si vesela! Inteleg ca dupa aceasta pierdere, nu poti fi deloc vesela, dar incearca sa gandesti pozitiv...:X

Te pup si ai grija de tine!

Sper ca te-am ajutat>big grin

7 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

In primul rand, condoleante.si da, e normal sa fii trista, doar a murit unul dintre cei pe care ii iubeai.nu poti trece asa, una-doua peste asta, deoarece cum ai zis si tu. tineai mult la el.pai ar trebui sa iesi cu prietenii, sa faceti lucruri amuzante.eu una nu am trecut prin asta si nu stiu ce sa iti zic big grin

| JustShadows a răspuns:

Buna! Incerc sa te inteleg, desi mi-e putin cam greu, caci bunicii mei au murit inainte ca eu sa ma nasc.Stiu ca nu ti-e usor, e greu sa pierzi persoane dragi, dar cand esti trista gandeste-te ca el a fost luat de aici, pentru ca Doamne Doamne avea nevoie de el acolo, si cred ca bunicul tau nu ar fi vrut sa te stie trista. Fa-o pentru el, incearca sa te gandesti ca e mai bine sa fi vesela si sa-l faci mandru de acolo de sus.Trebuie sa poti, pentru el si pentru tine.Ai grija de tine!happy

| LoveAngel223 a răspuns:

Si bunicul meu a murit acum un ani si imi este ff dor de el si doar acum realizez ca nu mai e printre noi...Eu cand sunt trista plang si ma descarc este cea mai buna metoda

| Nirvana a răspuns:

E normal sa fii trista. Chiar trebuie sa fii trista. Chiar tu ai zis ca il iubesti enorm de mult. Dar trebuie sa treci peste. Nu poti sa continui in aceasta stare de melancolie pentru ca risti sa pierzi momente fericite din viata ta. Nimeni nu iti cere sa il uiti. A fost o persoana importanta pentru tine si a insemnat mult. Dar timpul nu se mai intoarce, iar cu lacrimile tale nu il poti intoarce printre noi. Eu zic ca atunci cand esti trista sa faci ce iti place. Sa citesti, sa te uiti la filme, sa iesi cu prietenii, sa canti, sa dai sfaturi pe TPU

| perro12 a răspuns:

In primul rand condoleante! Incearca sa vb cu un prieten sau membru al familiei, spune-i ce simti si descarcate(emotional) te vei simti mult mai bine.Asa am facut si eu cand a murit un coleg si prieten bun sad am plans deoarece nu am putut merge la inmormantarea lui fiindca eram plecat din tara. Dar nu uita ca el nu este mort cu adevarat, traieste in inima ta de cate ori de gandesti la el.
Sper sa treci peste aceasta etapa

HF

| pixie_7635 a răspuns:

Pai gandeste -te ca el e intr un loc mai bun d unde are grija d tine:Xnu mai fi trista

Răspuns utilizator avertizat