| ElyElyna a întrebat:

Am avut un hamster minunat, pe care il iubeam nespus de mult, care a murit, am plans foarte mult, problema e ca nu mai pot sa mi-l scot din minte, ma gandesc intruna la el, ce pot face sa nu ma mai gandesc la el?

Răspuns Câştigător
| ed23tm a răspuns:

Cel mai bine cumparati altul, si vei uita de cel care a murit.
Eu unul asa am facut cand mi-a murit pisica.
Te simti mult mai bine daca iti iei alt animal, cauta un hamster care sa semene exact cu cel care a murit (culoarea, varsta, sexul).

12 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Haide fetito, gaseste-ti alt motiv, mai bun, de bocit!
Daca-ti plac atat de mult, ia-ti altul!
Si inveseleste-te, viata e frumoasa! Numai bine!

Răspuns utilizator avertizat
| ikram a răspuns:

Hamsterii traiesc numai 1 an, asa ca a murit de batranete, cumpara un alt animalut si te vei atasa de ala. Stai linistita ca va trece.

| bunicuta55 a răspuns:

Iti dau eu un pisoi si te gandasti ca hamsterul s-a reincarnat in pisoi!

| STARRINGDiva a răspuns:

Nu il poti uita! Dar de ce vrei sa il uiti daca l-ai iubit asa mult? Incerca sa iti ei un alt hamster la fel ca el pote merge! DAR NU O SA POTI UITA NICIODATA! Si el cred ca ar vrea sa nu-l uiti!

| Dizzydizz a răspuns:

Ai putea sa il inlocuiesti
Am si ew 2 hamsteri, tare mi-e frica de momentul cand nu or mai fisad

| AidaAmaranta a răspuns:

Ooosad vad ca pui la suflet multe ( si eu asa sunt cu vampirii big grinbig grin)... dar tres' uiti de el /ea.neaparat pentru ca e sus acolo la DoamneDoamnehappy si daca chiar asa de necajita esti, pai. ia-ti inca una!happyhappy:*

| andreea_6355 a răspuns:

Te inteleg cum te simti si este firesc.Incearca sa iti iei alt hamster, poate nu o sa te mai gandesti la el pentru ca o sa te preocupi mai mult de cel nou... sper ca ti'a fost de ajutor sfatul meu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumparati altul si eu am procedat la fel cand mi-a murit catelusulcrying( SI PUNEI ACELASI NUME

| publikkul a răspuns:

Toti au dreptate, dar daca nu vrei chiar asa culoare, etc. incearca sa iti iei unul care te va iubi, ex. sa te uiti la mai multi si cel care se va uita mai mult la tine sau care ar vrea sa-l netezesti pe acela trebuie sa-l iei; happy

| onuscaoana a răspuns:

Pai cumpara altul nu numai ca te va face sa uiti de cel vechii dar te va face sa il iubesti si pe el si sa uiti :X succes

| anda_2173 a răspuns:

E foarte greu sa treci si nu cum au zis alti e simplu sa-ti cumperi unul nou pentru ca si eu am trecut peste asta si stiu ce inseamna sa inti moara cineva drag mie mi-a murit hamsterul dar nu am fost atasata de el, dar din nefericire mi-a murit pisica pe care o iubeam dar cu timpul am uitat, mi-am luat alta, dar si acum cand ma gandesc la el imi vine sa plang dar am uitat pentru ca am multe animalute de care trebuie sa am grija,( hamsteri, pisica, catei, dar important e ca le iubesc si imi face placere sa stau si sa le ingrijesc) deci incearca sa uiti si sa treci peste asta, dar daca nu reusesti fa-ti alta ocupatie sau cumpara altul.