| brunetzyca a întrebat:

Sunt foarte trista din cauza parintilor mei care sunt foarte rai cu mine, se comporta foarte urat cu mine, din cauza ca eu sunt impreuna cu un baiat pe care mama mea mai ales nu il vrea, si sunt impreuna cu el fara sa stie, ne vedem pe ascuns, am trecut prin foarte multe impreuna suntem de un an impreuna, ne-au mai prins dar usor am scapat, si nu am renuntat deloc unul la altul, diferenta dintre mine si el este de 8 ani, dar pentru mine asta nu conteaza. Vreau sa ma inteleaga si pe mine sa vad ca chiar imi sunt parinti adevarati sa ma inteleega sa-mi spuna ce e bine si ce e rau, dar mama mea e foarte indepartata de mine si cand incerc sa vorbesc cu ea, tipa, zbiara se razbuna si imi tot spune ca "ce vrei sa-ti zic cum sa umbli cu prapaditul ala(iubitul meu)? Si ma deranjeaza pentru ca ea il face in toate felurile si nu il cunoaste si zice asta numai ca are o parerea "proasta" despre fam. lui si noh, chiar eu ii urasc pentru ca mi-au facut mult rau, si nu mai rezist.Tot ce imi doresc e sa ma lase si sa nu se mai opuna relatie mele, pentru ca ne iubim foarte mult! Si de fiecare data cand aude cate ceva, ca eu as mai fi umblat cu el ma pedepseste cu saptamanile, fara tel, fara net...numa` scoala si iar scoala.Si sa nu uit am 15 anisad Ajutati-ma cu un sfat,crying Multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa te intalnesti mai rar cu el si in locuri in care nu va poate vedea 'mama' apoi spune-i ca nu va mai intalniti. dupa un timp poti sa incerci sa o intrebi cum e cu baietii.sa vezi cum reactioneaza.patintii mei sunt foarte de trebuie. si niciodata nu mi-au interzis sa ma vad cu un baiat dar imi ziceau s am grija:-Jnu prea stiu cum as reactiona daca mama nu m-ar lasa sa ma vad cu prietenul meu n-as renunta la el si as incerca sa povestesc cat de tare e el.ca ''are grija de mine'', asta le place parintilor s audalaughing. sper ca ti-am dat macar o idee:*:*:X:X:X, succes:*

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

CA CHIAR au dreptate parintii tai, in primul rand ar tr. sa inveti sa te exprimi inteligibil, apoi invata ce e cacafonia si nu la urma, cum si unde se foloseste punctul. Dupa ce ai sa stii macar astea poti sa treci si la dragoste, pentru ca sigur nu va exista pericolul sa te idragostesti de orice pampalau anagramat.