| IIIIIIIoannaaa a întrebat:

Sunt impreuna cu iubitul meu de aproape 2 ani dar in ultima luna nu prea ne am mai inteles asa bime.problema e ca eu am inceput sa simt cv pentru um coleg de clasa.nu l-am inselat sau ceva doar ca atunci cand tipul respectiv se apropie de mine sau imi trimite cel mai banal mesaj mie imi sare inima.nu stiu daca doar mi se pare ca simt asa pt ca eu m am apropiat mai mult din cauza faltului ca iubitul meu a avut o perioada in care nu ma insela dar era prea apropiart cu fetele la modul ca le tinea in brate iesea cu ele eu suspectez ca a si fost la una acasa. faza e ca eu il iubesc dar nici nu stiu ce sa fac pentru ca incerc sa nu mai simt nimic pt tipul ala dar si la o privire simt o gramada de senzatii si sentimente.am aflat ca si el ma place dar nu stiu ce se intampla cu mine. daca ar fi sa aleg l as alege pe actualul dar nu mi se pare jormal ca simt asa pt altcineva cat timp sunt cu el.ce ar trebui sa fac(apropo nu stiu daca ajuta dar acum nu mai se da la fete iubitup meu)

5 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Asa se intampla cand incepi sa ai o relatie cat mai frageda

| neutrino a răspuns:

Normal sau nu, tu nu-l mai placi asa de mult pe acctualul, iar inima ta doreste o schimbare si deja ochii tai au ales pe viitorul iubit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca o sa fie ceva trecator faza cu colegul....conteaza ca-l ai aproape pe actualul. Nu da pasarea din mana pe cea de pe gard! O sa regreti... daca colegul teva dezamagi

| justsummer a răspuns:

Ati intrat in perioada de monotonie a relatiei. Probabil va si certati mai des si a intervenit si un zid emotional intre voi si simtiti ca nu va mai iubiti asa mult. Eu zic sa discuti cu iubitul tau si sa-i spui ca ar trebui sa va reinventati relatia sa faceti ceva sa va simtiti iarasi la inceput. Puteti merge unde ati avut prima intalnire.

| OviTM a răspuns:

Poate te-ai plictisit de relatia cu el, in sensul ca ar fi devenit rutina. cel putin asa imi suna mie treaba, dar pot sa si gresesc, incercati chestii diferite decat ce faceti deja.