| anonim_4396 a întrebat:

Sunt impreuna cu un baiat de 1 an de zile...si el se intelege foarte bine cu prietena mea cea mai buna adica o suna vb mereu cu ea p mess si cand a fost bolnava s-a dus si la ea la spital. Astazi imi zicea ca saptamana asta sa ne ducem pe la ea. Nu inteleg oare ii place de ea? Alta prietena mi-a zis ca de ce o suna cand i-am spus. L-am intrebat daca ii place de ea si a zis ca nu, ca este o prietena buna pentru amandoi. aaaa si saptamana aceasta ea a iesit din spital si a venit la scoala si a intrebat-o ce face si a facut un gest inspre ea care de obicei il faci persoanelor pe care le iubesti adica nu stiu s-a apropiat de ea si a lut-o de gat si a zambit la ea. Voi ce credeti?

5 răspunsuri:
| briana a răspuns:

Pai sigur i place de ia nu tiai dat seama. Mai ales ca spui ca face acest gest doar pesoanelor de care se simte atras. Nunai ca nu vrea sa iti raneasca inima si nici nu e sigur daca vrea sa fie sau nu cu ia.Nu sti ce se spune despre amicitia dintre un baiat si ofata. Oricum eu zic sa mai las putin timpul sa treaca pentru ca asa o sa iti dai seama de ce se intampla.

| iiSceneXX a răspuns:

Intradevar intre cei doi exista o atractie. Poate fi si o simpla amicitie, dar e posibil si sa o placa. Dar daca o placea, totusi zicea ca vrea sa se desparta de tine. Intr-un fel, asa sunt baietii, dar daca chiar te iubeste, si nu vrea sa suferi, o sa-ti spuna, ca sa nu aflii de la altii si sa fii suparata. Dar poate ei doi doar se inteleg. Poate el o place, dar ea nu, si de aceea ramane cu tine. Nimeni nu stie ce e in capul unui baiat. Te sfatuiesc sa ai grija, sa nu fii suparata, si sa ai deplina incredere in tine. Las-o mai moale cu el, sa vezi cum reactioneaza. happy

| yyyyy a răspuns:

Poate sa ii placa de ea dar si de tine. tie nu ti-a placut niciodata de doi baieti in acelasi timp? eu as zice sa il intrebi daca te mai place. si sa iti raspunda sincer fara nikio suparare. daca el ar zice ca te place continuati relatia dra nu prea as crede ca chiar te'ar place ci doar iar fi rusine saty spuna. fii atenta : Oricune se imprieteneste cu cineva si devine mai apropiat de acea persoana incepe sa se indragosteasca! poate asa s-a intamplat si la el si la acea fata! fundda?

| Dyana_2608 a răspuns:

Eu cred ca sunt doar prieteni. de multe ori prietenia dintre o fata si un baiat este inteleasa gresit, asa ca nu trebuie sa te ingrijorezi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1 an de zile si inca mai ai astfel de dubii? nu l-ai putut intreba asa, de curiozitate, daca simte ceva mai mult pentru ea?