| andrada a întrebat:

Sunt impreuna cu un baiat de 23 de ani (eu am 17) si toata lumea spune ca e corupere de minori. Eu sunt impeuna cu el de 2 ani,avem o relatie serioasa nu e ceva aiurea asa ca va rog,fara comentarii rautacioase happy problema e urmatoarea: azi colegii mi'au umblat in geanta,mi'au luat telefonul si au luat niste poze cu mine si el. Sunt poze nomrale,cand stam in pat doar ca el e fara tricou da' nu suntem dezbracati,nu va ganditi aiurea. Parintii, colegii nimeni nu e de acord cu relatia asta. Un coleg a aratat poza la un prof da' ala a zis ca nu-l intereseaza. Faza e ca diriga mea e altfel. daca vede pozele o sa ii sune pe ai mei bla bla. Ceea ce ma intereseaza pe mine este daca el poate pati ceva sad Pozele sunt la colegul ala dar nu cred ca o sa i le trimita la diriga sau asa. Poate o sa i le arate. La parintii mei o sa le zic ca pozele sunt mai de demult (ai mei au alfat acum cateva luni ca sunt cu baiatul asta si le-am zis ca am terminat cu el) si ca acum nu mai am legatura cu el. Ce sa fac? nu vreau sa ii fac probleme (

Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Foarte frumos gestul tau si foarte bine ca te gandesti din consideratie. Nu este corupere de minori si in nici un caz altceva ci este o relatie frumoasa pe care multi ar dori sa o aiba si de care va puteti bucura amandoi. Sa stii ca de foarte multe ori oamenii o sa fie invidiosi daca iti merge bine si de asta uneori anumite lucruri raman secrete ca sa le protejezi sau asa cum incerci tu sa protejezi pe persoana draga de langa tine la care tii foarte mult.
El nu poate pati nimic si la fel nici tu, pentru ca ai peste 16 ani si poti sa faci orice fara consimtamantul parintilor. Cu diriginta si restul trebuie sa fii asa.
II spui ca scoala este scoala si ca te ocupi de asta si ca cu restul trebuie sa fie important sa stie ca ucrurile frumoase se intampla la orice varsta. Va intelege.
Acum cu cei care au luat pozele, fa putin misto de ei si spune-le ca sunt gelosi, invidiosi la misto, ca nu pot trai fara pozele cu tinehappy oau de ce oare le pastrezi esti obsedat happy daca faci misto-uri de astea se vor potoli pentru ca vor vedea ca pe tine nu te afecteaza.
Fii fericita si bravo de relatie!

2 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Nu vrei sa ii faci probleme? Termino cu el pana faci 18. Dupa care poti face ce vrei, cat despre poze... ce ti-au facut colegi e violare de proprietate (geanta si telefonul tau) fapt care de asemenea e ilegal si pot fi cel putin amendati.

| andrada explică (pentru antimulte):

Nu termin cu el. Asa ceva e exclus. Alta solutie?