| SerifU a întrebat:

Salut, am o problema si sunt putin "macinat" eu pun mult la suflet orice, asa sunt de felul meu.

Vineri am avut o altercatie cu colegul meu, care defapt el este vinovatul, ma impins l-a impons blabla si s-au agravat lucrurile, el mi-a dat 5 pumni in stomac eu nu i-am facut nimic, in clasa i-am spus "hai sa ne batem" a spus sa termin ca i-au bataie, ok l-am pus jos la pamant l-am tinut doar ca rta agitat si vruia sa ma loveasca, nu l-am lovit cu pumnul sau cu altele, sau bagat colegii si dupa iar am ajuns langa el sa enervat a luat geanta si a plecat acasa, imi spunea ca dupa ore ma asteapta cu nustiu cine, am spus ok dar dupa 1 ora ma suna mama lui sa ma prezint cu parintii luni ca baiatul lui "are urme de vanatai pe corp" ce ma deranjeaza foarte tare estr ca minte, nici macar nu l-am lovit cu pumnul. Mi se pare un conportament las sa vi cu parintii in clasa a -10-a. Eu nu le-am spus la parinti, astept sa ii sune diriginta luni. Am un sentiment de frica ca o sa am probleme cu directiunea, am niste colegi martori si sunt deacord cu mine, acuma nustiu ce se va intampla ce sa fac? Cum sa procedez? Mama lui crede tot ce ii spunea baiatul dar majoritatea minciuni. Multumesc pentru intelegere

2 răspunsuri:
| dani2404 a răspuns:

Deci ma bufneste rasu ca in a 10-a va comportati ca niste copii de gradinita. Spune-le parinitilor ca v-ati batut, sa se duca sa vorbeasca cu ai lui, daca se ajunge la director nu-i spui NICIODATA fraze de genul '' el a inceput '' ca se porneste alta discutie. Nu cred ca o sa se ajunga sa va scada nota la purtare daca urmele nu sunt grave.Si daca zici ca e genul de baiat care minte doar pentru a nu fii certat/ pedepsit nu-l mai baga in seama.

| robi1990 a răspuns:

Spune-i la maicata si la taicatu, o sa fie naspa, da ce sa faci trebuie sa fie si animale de astea pe pamant si daca mai ai probleme cheamama ca il rezolv big grin