| Vilcan a întrebat:

Am o iubita de 8 luni, eu am 18 ani iar ea are 19.In aceste 8 luni am facut multe impreuna,am facut de la orice lucru neimportant pana la dragoste,eu fiind primul din viata ei cu care a ajuns pana la aceasta etapa intr-o relatie. Eu am avut multe relatii, mai scurte mai lungi dar ea a reusit sa ma puna cu picioarele pe pamant, ca sa zic asa. Imi place la ea faptul ca se vede ca are 19 ani,este foarte matura,completandu-ma pe mine la acest capitol. Acum a aparut un mare "hop" in relatia noastra. Ea pleaca luna asta in alta tara cu mama ei,definitiv,dupa ce da bacul acum,daca il ia pleaca si a zis ca nu se mai duce la facultate si se duce sa munceasca acolo si ca va castiga bani pentru viitorul nostru, iar dupa ce termin eu clasa a12a,sa vin acolo si eu. Pana atunci mai este faptul ca vom avea o relatie la distanta si ne vom vedea foarte rar si nu stiu daca va rezista. Ea mi-a promis ca vom reusi si ca isi va tatua initialele mele inainte de plecare si ca se asteapta ca si eu sa fac acest lucru ca sa ne dovedim mai mult ca ne iubim. Credeti ca vom reusi? Si ca nu vom calca stramb?

4 răspunsuri:
| getutageo a răspuns:

Am niste prieteni care sunt impreuna de 1 an si ceva s.au logodit ea este in Italia si el in Bucuresti. si au rezista. stii important este sa va iubiti si sa aveti incredere unul in celalalt si relati o sa reziste. succes

Răspuns utilizator avertizat
| PiinkSmiile a răspuns:

Hei!
Eu cred ca v-a rezista, deoarece nu conteaza distanta, persoana, ci dragostea voastra.
Fi-ti puternici pentru viitorul vostru!
Va urez succes!

| Somebodyღ a răspuns:

Sigur ca da, depinde doar de voi happy