| anonim_4396 a întrebat:

Sunt cu iubitul meu de 4 luni si ne intelegem foarte bine. Trebuie sa mergem la o nunta amandoi. El nu stia sigur data si eu chiar atunci m-am inscris sa fac practica undeva. Nu este neaparat sa merg dar ce sa aleg? Este primul eveniment de genul din relatia noastra. Isi doreste foarte mult sa merg cu el. Ce sa aleg?

6 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Mergi cu el. Daca vrei o relatie frumoasa, pune-l pe el pe primul plan. Daca el nu raspunde la fel, ar trebui sa iti pu intrebari despre relatia voastra.

| sofisis a răspuns:

Da pleci din oras pentru practica asta sau e practica de noapte sau cum?
Nu vad ce treaba are una cu alta. De ce nu le poti face pe ambele?

| OoBunnyoO a răspuns:

Fa practica. Daca ramaneti impreuna mai aveti nunti la care puteti sa mergeti. Pana la urma este doar o nunta. Nu este cine stie ce daca se duce singur. Si eu am mai participat la nunti singura cand prietenul meu nu a putut sa vina pentru ca lucra si nu au existat certuri. Daca relatia este sanatoasa el ar trebui sa inteleaga.
Sfatul meu ar fi sa pui inainte responsabilitatile. Normal si responsabil ar fi sa onorezi intelegerea pe care ai facut-o, inscriindu-te la practica. Ar fi urat si pentru firma respectiva sa te sucesti doar pentru ca esti invitata unui invitat de la nunta.

| AliGab a răspuns:

Nu le poti face pe amandoua in aceeasi zi? De exemplu sa faci practica peste zi si seara sa te duci cu el la petrecere. Daca se poate fa asa, daca nu, nu stiu...decizia iti apartine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te invoiesti de la practica, prin telefon sau direct si mergi cu el.

| FuriaGogoasei a răspuns:

De bun simt ar fi sa mergi cu el.