| Darkened23232345643 a întrebat:

Sunt in clasa a 6a si am mustrare scrisa deoarece am facut o poza unui profesor cand era cu spatele si am postat-o pe story pe instragam iar dupa 2 ore am sters-o, mai pot intra la un liceu mate info? Nota la purtare nu a fost scazuta

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti intra daca vei avea media de admitere necesara, nu are nici o legatura o mustrare din gimnaziu cu admiterea in liceu.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nota la purtare nu a fost INCA scazuta, dar dupa cum te stii de obraznic, cu siguranta mai faci tu ceva prostii pana la sfarsit de scoala si scade nota la purtare, vazand cu ochii.
Retine, la prima abatere, se va scade si punctul care trebuia acum scazut, daca mai faci vreo boacana.

| Darkened23232345643 explică (pentru Violleta2022):

Nu sunt obraznic, a fost o copilarie, am intrebat daca voi mai putea intra la un liceu de mate info nu daca sunt obraznic si ce ai mai zis acolo

| Violleta2022 a răspuns (pentru Darkened23232345643):

Asadar ai luat o mustrare scrisa pentru o obraznicie si nici macar nu esti constient de ea. Aia nu-i copilarie, ci ceva ce este interzis la scoala, o ilegalitate de care tu nu esti inca constient de cat de grava este, nici azi.
Ajusteaza-ti comportamnetul, invata pe rupte pentru note de 9 si 10, avand grija sa nu capeti note scazute la purtare, ca sa ai sanse sa intri la un liceu bun.