| upssss_4824 a întrebat:

Sunt in clasa a 8 si peste putin timp voi merge la liceu si mi e teama ca nu ma voi intelge cu colegi, profesori sau chiar cu diriginta.La voi cum a fost?

5 răspunsuri:
| MadnessCaffe a răspuns:

La mine in prima zi a fost naspa sa nu cunosti lumea, dar eu sunt o fire mai timida. Din a doua zi m-am imprietenit cu toti tongue trebuie sa fii dezghetat/a, nu e asa greu tongue

| AloneQsFini a răspuns:

Poii`. sunt clasa a 9-a.Hmm`...prima zi, nu vorbea nimenilaughing, si toti erau apatici dupa vacanta. A doua zi am facut schimb de id-uri, numere de telefon, cunostinte, si se legau primele conversatii. Dupa totul decurge de la sine
Sfaturi:-nu sta in primele bancilaughing
-bagate in seama cu toata lumea
-fi` amuzant/a cand e cazu si putin tupeu` Atat!

qs-Fini:X

| Rock4ever_4480 a răspuns:

A fost greu prima saptamana mai ales, pana cand i-am cunoscut cat de cat, am avut noroc ca am avut 2 colege care mi-au fost si-n generala, incearca sa mai mergi cu o persoana pe care o cunosti. Nu-ti fie teama, tot o sa te-ntelegi bine cu colegii si la fel si cu profesorii[unii]. La mine a fost foarte usor sa ma atasez de ei, in prima saptamana am tot iesit jumate de clasa in parc si ne-am pus vreo 8 pe o banca si s-a rasturnat cu noi.=]]] si de atunci cumva ne-am unit si normal se vor forma bisericute. happy. Oricum, bafta

| ralucutssa a răspuns:

Si eu sunt in clasa a 8a. si am mari emotii:-s. pe cand voi intra la liceustraight face la mine in clasa is 2 fete si 20 de baieti:-s...si nu stiu cum o sa ma acomodez la liceu ...pentru ca nu o sa fiu colega cu nici unul din,, fostii" colegistraight faceinca putin si vom afla cum este;-slaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde doar de tine in relatiile cu colegii.De multe ori asa cum ai fost in generala cu relatiile coelgiale asa vei fi si in liceu.In caz de intervine schimbarea...felicitari.In primul rand trebuie sa fi foarte comunicativa nu lua proverbul"tacerea e de aur" in brate.Pana la urma important e sa fi tu. Iar profesorii si dirigintii...depind de ei.