| ann19 a întrebat:

Sunt in clasa a10-a pe turism si alimentatie, dar mie nu imi prea place profilul,ma gandisem sa ma transfer, eram f hotarata, dar dupa am renunta la idee...eu sunt putin mai timda cu persoanele pe care nu le cunosc si imi era teama cand ma gandeam ca o sa trebuiasca sa iau totul de la zero(colegi,noi, profesori noi, liceu). Vreau sa dau mai departe la Drept. m-ar putea impiedica profilul asta pe care sunt acum?

Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
In mod normal,NU,pentru ca daca vrei un lucru poti invata suplimentar,sunt manuale,culegeri, poti face pregatire si plus ca urmezi cursurile unui liceu, nu e ca si cand nu ai face scoala.Din ce stiu eu la drept trebuie sa stii economie si chiar daca nu faci sau daca nu faci suficient iti poti gasi un profesor, dar nu e cazul acum, e devreme.pe la inceputul clasei a 12-a.Cat despre transferat, bine ca nu ai facut-o.Eu m-am transferat (nu regret, ca e mult mai bine), dar da la inceput a fost cum ai zis tu, lume noua, derutare etc.Bafta! :*

2 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Conteaza la drept si unde o sa doresti sa dai media pe care o ai la liceu ( deci daca ai medii mari acum nu esti nevoita sa te muti ) si totodata sa inveti daca sunt probe scrise pentru facultatea la care dai si pentru bacalaureat. Totodata la profilul la care esti sunt materii mai usoare la bac deci examene mai usoare.

| ann19 explică:

Media din liceu se ia in considerare?