| PustiuD a întrebat:

Sunt in clasa a IX A mate-info si de cand am inceput anul nu am avut probleme cu ceva dar nu stiu de ce a sarit de pe normal informatica iar profesorul ma lasatprimul semestru corigent a fost nedrept pentru ca eu stiam tot ce ma intreba dar ma intreba in limbajul lui ...si nu stiam ce inseamna ca eu de fapt stiam raspunsurile adica gen:spune-mi pseudocodul testului
inital cand de fapt era conditia anterioara sau posterioara cum ne dat in caiet, si uite asa ma lasat..trebuia sa va dati seama cum ma simte-am plus ca mama nici acum nu stie dar cei mai grav am inceput semestrul al 2 lea profu de la inceputul anului e director adjunct si acuma cam face prea ce vrea ne-a dat test azi si ne-a pus sa ne punem note cat credeam ca meritam si eu ca prostu sa fiu sincer ca gresiem problema dar al 2 ex era bun mi-am pus 4 ca cel de langa mine tot 4 si-o pus si o facut tot si era bine iar cei care n-au facut nimic uni si-au pus 10 si ce sa crezi a trecut notele care le-am pus noi..ganditiva din nou ce nervi am avut si cum is acu plus ca dupa toate ma mai scos si la mate la tabla si n-am facut nimic ca eram cu gandu doar acolo si mo notatce ar trebui sa fac sa vorbesc cu el sa le zic parintilor, sa vorbesc cu directorul principal care mie ca un unchi sau sa-l bat ca asa o pofta aveam si sai imbotesc masina va rog sa-mi da-ti raspunsuri cat mai serioase

Răspuns Câştigător
| Tweety12 a răspuns:

Buna.si eu sunt la mate-info in clasa a IX-a si mi-e foarte greu la info..am incheiat cu 7 primul semestru desi sunt in cea mai buna clasa din liceu si le-am spus parintilor ca e foarte greu si m-au inteles oarecum desi tot aud reprosuri. Eu te sfatuiesc sa le spui parintilor tai ca ai ramas caci e mai bine sa auda de la tine decat de la altcineva. Explica-le ca nu intelegi ceea ce te intreaba si faza cu testul si spune-le ca tu stii materie si ca nu este vina ta ca asta e modul profesorului de predare. Va iesi mult mai rau daca ai tai vor afla dupa un timp si mai ales de la altcineva.Vor crede ca e vina ta. funda?

| PustiuD explică (pentru Tweety12):

Na nu stiu dar o sa vorbesc si cu directoru

| Tweety12 a răspuns (pentru PustiuD):

Uite de exemplu clasa unui prieten a facut o cerere pentru schimbarea profesorului de mate cu un altul. poate puteti si voi