| LuciYTB a întrebat:

Cum e la corigenta la mate? E zilnic? Sau cum îmi conving profu să nu mă lase corigent?

3 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Cum adica zilnic?
Ai sa stai acasa toata vara si prin Septembrie de obicei prin 1-2 te duci dimineata si dai proba scrisa respectiv orala unde te scoate la tabla. Daca treci e totul ok, daca nu parca mai ai o sansa prin septembrie 3-5.

| LuciYTB explică (pentru Pool77):

Mă refer dacă merg zilnic la școală vara? Sau ce?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar invatand si luand nota(e) de trecere...il poti convinge sa te treaca.
Deci punete pe treaba!

Cat despre prima ta inter are...
Corigentele pe vara sunt anuntate/afisate(data sau datele) in care se dau.
In plus e posibil(nu neaparat) sa fi anuntat prin posta printr-o scrisoare recomandata.
Sau chiar telefonic(mai putin probabil, nr din catalog trebuie sa fie valabil si altele...)