| iamyours a întrebat:

Sunt in clasa a9a, si in scoala in care sunt eu am dat de multe fete ingamfate si rele. Problema este ca, fara sa vreau bineinteles, am intrat in confict cu una mai mare cu un an decat mine. Acum ea si prietenele ei ma tot barfesc si vor sa ma bata. Eu nu sunt o fire batausa si mereu am evitat genul acesta de lucruri. Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| BoDoGFX a răspuns:

Consider ca orice fata ce a trecut prin clasa a9a perioada aceasta de formare a vietii a avut un oarecare conflict fie minor fie major.dar stii cum e barfe si tot felul de rautati sunt peste tot, insa cel mai important este sa nu le dai apa la moara si sa iti vezi de lucrurile tale astfel incat sa nu se ajunga la o situatie in care doamne fereste sa nu iti mai doresti sa te duci la scoala ca x persoana nu stiu ce iti face.capul sus ca lumea este plina de astfel de persoana trebuie doar sa le tii piept si sa fi tu! mult succes!

5 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

De asta am lasat eu scoala, si acum pe o parte imi pare rau,pe de alta nu imi pasa, ai grija cum te pui cu ei,eu m-am pus cu ei,si am abandonat scoala,nici politia, nici parinti, nici directoru nu a putut face nimic, erau toti legati unu de altihappy
ACum la seral imi e mai bine, asa ca ai grijawinking
Nu te poti pune contra la toti.
Nici sacu lor de box nu poti devenihappy
Eu din a 4 bataie care am luat-o urat de tot la scoala,am lasat scoala, am inceput sa umblu prin baruri prin discoteci, prin oras sa imi fac un anturaj, insa acel anturaj m-a dus spre pierzaniehappy
Acum sunt pe drumul cel bun din nou, sper ca ti-a fost de folos micul meu 'discurs'.

| Cosmin1I a răspuns:

In ce oras Stai?

| Victorita15 a răspuns:

La sincer vorbind, nu prea cred ca indr-adevar vor sa te bata. Vor doar sa te sperie. Iti sugerez sa-ti aperi drepturile, nu lasa sa fii jignita sau cineva sa-si bata joc de tine. De cite ori te jignesc, ia-ti apararea. Nu lasa capul in jos si mergi mai departe, nu le arata ca te temi de ele. In scurt timp, cred eu, supararea va trece si nu veti mai fi dusmane. Mult succes. Nu iti fie frica. Fii puternica!)

| GummitsaxXx a răspuns:

Poi..Eu te sfatuiesc sa..Nu le arati frica..Pentru` ca o sa o duci rau tot anul`..Mai bine iti ceri scuze de la aceea persoana..Cu toate ca nu ai gresit..Pentru` ca daca ea este mai mare..Are mai multi prietenii in liceu..Si sa nu te bata..Adica eu m.am pus in loku` tau s asa as fi` facut..Mult noroc la scoala..Stiu ca nu este un ex. bun..sa iti ceri scuze cu ceva pe care nu ai facut..dar..ar trebuii sa discuti cu ele..cine jtye poate veti devenii prietene big hug laughing ..Noroc! Funda?

| creatzulik a răspuns:

Sa le eviti si mai ales sa nu le arati ca tie frica de ele, fii tare