| alexstb a întrebat:

sunt in Italia la liceu anul acesta termin clasa a 9a si vreau sa ma intorc inapoi in Romania cum se procedeaza ma primeste in a 10a s-au repet anul? va rog dati-mi un raspuns s-au ma gasiti la id alex.dj45

6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Iti echivalezi studiile. Vezi procedura de "echivalare a perioadelor de studii preuniversitare efectuate in strainatate:
http://www.cnred.edu.ro/#Echivalare

| Tlbi a răspuns:

Iti echivalezi studiile, adica o sa dai niste examene, ceva de genu' si gata, welcome clasa a 10-a!

| AFR81 a răspuns:

Am si eu un coleg care a fost in situatia ta. Iti vei echivala studiile happy

| Florincrap a răspuns:

Iti echivalezi studiile.

| Bumbar a răspuns:

Repeti anul.

| MiraBizzle21 a răspuns:

Daca ai terminat clasa a 9-a si ai un anumit document nu vei repeta clasa.
Funda te rog