| anonim_4396 a întrebat:

sunt in clasa a 8a in Italia si as vrea sa ma inscriu la liceu in romania... se poate? daca da... ce-mi trebuie ca sa ma inscriu? si cum pot sa ma inscriu?

Răspuns Câştigător
| RazzyFUnik a răspuns:

Nuuu ramai acolo in civilizatie... nu veni aici in haos in care iti cer bani la coltul scolii droguri fumat, profesori de nota 4 si nepasatori... cu scoala de acolo ai un viitor mai bun; aici nici meseriile de la facultati nu te ajuta pentru ca nu exista in UE sau ceea ce se invata nu e compatibil cu cerintele joburilor din afara tarii big grin

| Ovidiuflorentin a răspuns (pentru RazzyFUnik):

Auuuu... nu stiu ce pl m sa fac. thinking

| RazzyFUnik a răspuns (pentru Ovidiuflorentin):

Iti dau eu un sfat ori ramai acolo unde esti ori iti continui studiile in orice alta tarawinking nu iti recomand haosul din aceasta tara... uita-te cati analfabeti nu stiu sa scrie o simpla intrebare aici pe TPU... nici nu vor sa invete si nici nu au de la cine ca profii care au dat titularizare au luat majoritatea note sub 4

| Ovidiuflorentin a răspuns (pentru RazzyFUnik):

Cu drogurile Italia e cu mult inaintea romaniei oh go on aici e mult rasism imi lipseste Romania adevarata, avem o tara foarte frumoasa... e adevarat ca aici traiesti mai bine. dar nu te bucuri de viata, nu-ti traiesti copilaria

| RazzyFUnik a răspuns (pentru Ovidiuflorentin):

Da stiu ca si in Italia e cam urata situatia dar aici mai e cu bataie cu taxa de protectie pitipoance profesori inculti materie multa si proasta si lista e lunga tongue e mult mai inapoiat ca inv din IT
Romania adevarata nu mai este de mult... tara frumoasa hmmm sa ne mai gandim cand o sa te plimbi prin UE... asa nea bagat in cap comunismul ca noi suntem cei mai tari dar nu e asa
ok daca nu e bine acolo sunt alte zeci de tari in care ai putea emigra si avea acces la un invatamant si un trai mai bune

| Ovidiuflorentin a răspuns (pentru RazzyFUnik):

De plimbat prin ue m-am plimbat destul, am multi prieteni in Romania... cu bataia n-am probleme... poate mie Romania mi se pare frumoasa pentru ca atunci cand merg in tara am tot timpul tot ceea ce vreeau

| Ovidiuflorentin a răspuns (pentru RazzyFUnik):

Scuze greselile gramaticale

| Ovidiuflorentin a răspuns (pentru Ovidiuflorentin):

Scuze pentru*

| RazzyFUnik a răspuns (pentru Ovidiuflorentin):

Nu am nimic cu tine insa nu inteleg ce e asa frumos intr-o tara in care nu ai drumuri sistem medical sistem de invatamant nu se respecta legea nu exista justitie gunoaie caini boschetari lume saraca
intr-o tara in care banii si relatiile fac legea mai rau ca pe timpul comunismului in care presedintele ordona jandarmeriei sa bata populatia ca iese in strada
lucruri bune despre ro... poate cativa prieteni, din ce in ce mai rar int oameni civilizati si educati si familia in rest nimic

| Ovidiuflorentin a răspuns (pentru RazzyFUnik):

Am inteles clar ceea ce vrei sa spui, probabil mie Romania mi se pare o tara frumoasa pentru ca nu duc nevoie de bani (am tot timpul tot ceea ce-mi doresc)... ai dreptate cu jandarmii doar ca asta s-a si in Italia si in Grecia si in SUA.

| Ovidiuflorentin a răspuns (pentru Ovidiuflorentin):

Cea mai mare problema a mea cand merg in tara e mentalitatea comunista

| RazzyFUnik a răspuns (pentru Ovidiuflorentin):

Cand ai bani toata lumea e cu tine
cand nu ai bani nici sa nu te imbolnavesti, nimeni nu te cunoaste facturile si taxele se aduna
ehe fata de alte tari aici comunismul democratic e in floare
toti asculta de nea base
pana si ceausescu era mai bun decatr comunistul asta care a distrus toata tara si a saracit si prostit populatia

| Ovidiuflorentin a răspuns (pentru RazzyFUnik):

Contra base sunt si eu si sunt perfect de acord cu tine... nah nu stiu ce sa fac. o sa ma mai gandesc. eu oricum orice as face nu am de gand sa raman in it, m-as duce pana la urma in orice alta tara, numai ca sa scap de aici...

| RazzyFUnik a răspuns (pentru Ovidiuflorentin):

O sa iti dau exemplu meu
am terminat o facultate in mangement
am si cursuri in IT
o interviuri 0 locuri de munca
mai sunt locurile de munca prost platite si cu sclavagism
(ex un post de agent de paza poti lucra si ore suplimentare nu ai voie sa stai jos nu ai voie nici la toaleta si nu exagerez asa mi s-a spus si pentru un amarat de salariu de 7-8 mil)
asadar am decis sa plec in Anglia de TOT! nu e usor dar mai bine ma chinui un an decat sa ma chinui toata viata pe un salariu de nimic... mai departe u decizi

| Ovidiuflorentin a răspuns (pentru RazzyFUnik):

Nici macar 200 de euro ...eu am zis sa fac macar liceul in ro si dupa sa vad

| RazzyFUnik a răspuns (pentru Ovidiuflorentin):

Care liceu? bine ca e recunoscut bacul in UE ca altfel era dificil... ca facultatile nu sunt recunoscute decat in Ro si asa se invata numai prostii in ambele
eu iti recomand sa incerci sa faci un liceu din care vei invata si iti va folosi pe viitor

| Ovidiuflorentin a răspuns (pentru RazzyFUnik):

Economic

17 răspunsuri:
| CipiA a răspuns:

Vii in rominia si te inscrii tot inscrii norma da eu te sfatuiesc sa nu t inscri ptc o sa fi in clasa a 7 a nu a 8 si o sa iti fie mult mai greupentru ca in ital invatamintul e mai usor ca in rominia