| Marianahsvvd a întrebat:

Sunt începătoare și am urcat o rampa abrupta rău de tot, eram cu treapta 2 și pur și simplu apăsam pana la podea accelerația și scădeau turațiile și mi s-a oprit motorul, eram și cu a 3 a și la fel, nu am făcut nimic, am mers constant și cu cât urcam cu atât încetinea si mi s-a oprit motorul
Apoi am băgat o cu a întâia si a mers pana sus, dar a scos un miros ciudat mașina
Deci, mulți spun treptele 2, 3, dar eu cu 1 am putut, am si motor mic de 1.4, e a doua zi când o conduc
Deci cu ce treapta e corect sa conduci intr o rampa foarte abrupta?

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"e a doua zi când o conduc"

da, e in regulă cum faci