| Iepurash95 a întrebat:

Sunt indragostita intr-un baiat deja 6 ani si nu stiu cum sa-i atrag atentia, sunt confuza, nu am idee cum sa procedez. Dati-mi niste sfaturi va rog!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai probleme mari cu formularea.Esti indragostita INTR-UN baiat de 6 ani.El are 6 ani sau tu esti indragostita de 6 ani de el? Ca nu inteleg.Cum sa procedezi? Spune-i direct in fata ce sentimente ai pentru el.

| 3v1lM1nD a răspuns:

In primul rand invatand sa scrii mai bine romaneste. Nici eu nu scriu prea bine dar se intelege macar ce intreb sau ce explic.
Poti macar sa pui intrebari formate bine din punct de vedere logic si estetic.
Si nu in ultimul rand inainte sa dai ACCEPT sau POSTEAZA mai citeste inca odata ce ai scris, ajuta.

Sincer nu imi dau seama daca baiatul are 6 ani sau esti indragostita de 6 ani sau baiatul are deja 6 ani.

In cazul in care doresti sa ii starnesti interesul te sfatuiesc sa ii zambesti ceva mai cu inteles.
Daca nu intelege e clar ori esti urata ori esti rea ori este inapt el sau pur si simplu relatia nu este facuta pentru a fi consumata.
Loveste unde vezi ca aveti puncte comune intreaba-l ce ii place sa discute prefa-te interesata de counter strike asta daca este un impatimit.
Vezi ce discuta cu amicii si cere sa iti explice si tie "cum vine asta" chiar daca nu intelegi nimic faptul ca iti explica va da timp imreuna unde are mai multe sanse sa te placa intr-un final.
Daca NU, asta e cum spuneam.

Spor!

| Iepurash95 explică:

Eu am 16 ani si el 21, cit a fost in scoala am vorbit cu el insa a terminat liceul si a plecat la capitala si acum pot vorbi cu el doar pe retelele de socializare ((( Il iubesc din clasa a 4a

| 233 a răspuns:

Pai,daca vrei sa-i atragi atentia, atunci va trebui sa te imbraci mai sexy sau sa te dai interesata de ce-i place lui mai mult. Sper ca am fost de ajutor