| ᵖᵘᶠᶠʸˡᶤᶜᶤᵒᵘˢˢ☠ a întrebat:

SUNT INTR-O MARE DIFICULTATE. Am fost admisa la doua facultati: stiinte politice cu specializarea drept(buget) si cea de sport cu specializare kinetoterapie(taxa) si nu ma pot decide pe care dintre ele sa o urmez! Care prezinta mai multe perspective de viitor si mai multe sanse de angajare?

2 răspunsuri:
| ciocolatacupiperrosu a răspuns:

Nu vad foarte mare iesire la cea de kinetoterapie. Depinde si ce iti place tie sa faci. In ambele lucrezi direct cu publicul. Prima e mai mult teoric, cea de-a 2-a practic. Gandeste-te ce iti place mai mult. Eu as opta fara sa stau pe ganduri spre drept.

| EMY001 a răspuns:

Alege si tu facultatea care iti place cel mai mut si sti ca o sa fie bine si pentru tine