| Aretha a întrebat:

Sa aveti timp sa cititi, va rog, macar partial.

La admitere licenta la Facultatea de stiinte politice, filosofie si ale comunicarii am optat pentru 14optiuni.Adica aproape toate, de panica, sa fiu sigura ca intru la facultate, oriunde ar fi.
Prima optiune si dorita de mine e la buget si tot aceeasi pe locul 2 la taxa.
Daca nu intru la buget la ea, ma baga automat la taxa?

Sau se afiseaza ca sunt "respins" si ma suna scoala sa intrebe daca vreau pe taxa?

Sunt putin ingrijorata,

Am avut asa :
1.media digitala buget (slabe sanse)
2.media digitala taxa (sanse medii)
3. publicitate buget (slabe sanse)
4.relatii publice buget (sanse medii)
5.administratie publica buget (sanse mari)
6.stiinte politice buget (sanse mari)
7. publicitate taxa (sanse mari)
8.relatii publice taxa (sanse mari)
9.administratie publica taxa (sanse mari)
10.studii europene buget (sanse mari)
11.studii europene taxa (sanse mari)
12. jurnalism buget (sanse mari)
13. jurnalism taxa (sanse mari)
14.stiinte politice taxa (sanse mari)

Pot ramane oare pe dinafara?

Media e 7 si cu proba se va mari la 7.70.
Mentionez si ca specializarea de pe 1 si 2, pe care le si doresc, sunt noi pentru facultatea asta.
Si nu au medie din anul precedent. Deci cu atat mai tare ma sperie, sa nu fie ceva 9 si.

In mod normal, dupa calculator, trebuie sa intru undeva oricum, nu?

Răspuns Câştigător
| Yurisa a răspuns:

Da, intri undeva. Si gandeste-te ca sunt multi care isi retrag dosarele, deci eu nu cred ca o sa ramai pe afara

| Aretha explică (pentru Yurisa):

Adevarat si asta. Insa ma mir, cum sa pierzi 150lei pe inscriere si dupa sa nu platesti ca sa iti confirmi locul...sa pierzi asa degeaba

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O să intri undeva și o să-ți pierzi 3 ani degeaba laughing. Nu așa se alege o facultate, ping-pong, numai să fie ceva acolo. Dar mă rog. Eu aș fi pus Jurnalismul înainte de Administrație publică, Studii europene și Sțiințe politice.

| Aretha explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu de tine. Eu am pe cineva pe domeniu si pot face experienta si intership.
El castiga vreo 30si ceva de milioane man. Deci daca ajung si eu asa DOAR din cauza facultatii e lucru mare.
La firmele de nume se cer studii superioare.
Ca daca eram si eu pe gandirea asta, mergem la sansuri si poduri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Aretha):

Mai bine șanțuri și poduri decât ping-pong cu viitorul și bazat pe pile laughing.

| Aretha explică (pentru anonim_4396):

Se vede ca esti oligofren si habar nu ai ca daca esti bun poti face o groaza de bani, pentru ca se cauta. Ma rog. Mult noroc in viata

| anonim_4396 a răspuns (pentru Aretha):

Am terminat o facultate în domeniu și am cunoscut o grămadă de maimuțe ca tine laughing. Tu ești cea care are nevoie de noroc cu găleata.

| Aretha explică (pentru anonim_4396):

Inseamna ca ai ramas fraier si a trecut viata pe langa tine laughing eu ti am zis deja ca stiu pe cineva ce are 40milioane in *** in mana lunar si lucreaza pentru. BOSCH. De unde mi se ofera sansa de intership.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Aretha):

Ai înțeles fix pix laughing.