| larisaa95 a întrebat:

Sunt intr-o relatie cu prietenul meu de 10 luni.De aproximativ 8 luni dorm la el zilnic. Locuim in aceeasi scara, eu stau cu bunica mea iar el cu parintii.Parintii mei stau la 3 km distanta de blocul in care locuiesc.Ei stau la casa.Ai mei nu sunt de acord cu relatia noastra deocamdata din cauza unor incidente.Astazi mama mea a banuit ca eu nu am dormit acasa.Este adevarat deoarece eu am dormit la el.M-a certat si acum eu sunt speriata deoarece cred ca la noapte ma va verifica.Voi ce parere aveti? Ce este necesar sa fac? Eu imi doresc sa dorm la el pentru ca ne-am obisnuit dar imi este teama de mami.

4 răspunsuri:
| Fridăm a răspuns:

Câţi ani ai? Dacă eşti majoră, nu ar trebui să îţi mai fie teamă. Ce ai putea face, ar fi să dormi câteva zile acasă la tine, să vadă că totuşi o asculţi, sau să vorbeşti cu ea şi să îi spui tot ceea ce simţi faţă de respectivul...Ar trebui să te înţeleagă şi poate te va lăsa.

| ioana21S a răspuns:

Buna,in noaptea asta cred ca ar trebui sa dormi la bunica ta sau pentru mai multe nopti.Si dupa ce se linistesc apele poti sa dormi cu iubitelu tau. Bafta! Spune-i la mami tau ca el e viata ta ca el te face fericita, incerca sa ii explici cum stau lucrurile intre voi 2.Incerca sa o convingi ca el e baiatul perfect pentru tine. Poate o sa te lase ca dormi la el.

| Scintilla a răspuns:

Fi sincera cu mama ta si spune-i ce anume vezi la acel baiat,ce te face sa te simti in siguranta, sa te ascunzi nu e bine niciodata, adu-l sa il cunoasca, daca tu il placi vor gasi si ei modalitate sa il placa, atat timp cat nu isi bate joc de tine si tine la tine orice parinte si-ar dori pe cineva asa langa fiica lor.

| amelicika a răspuns:

Stai si dormi citeva nopti acasa si dupa ce se va linisti si nu te va mai contrilo vei pleca.