| Strify a întrebat:

Sunt intra 8 a si la anul ma duc la liceu da nu stiu la care ce profil am nevoie de un sfat unde sa ma duc media mea cu teze si media din 5-7 este in jur de 7, 80-8 si anul asta cred ca o sami urce media pana la 8 si ceva ca am luat note de 8-9-10 pana acum dar nu stiu ce o sa ma fac la testele care se dau pe la sfarsitul anuli si nu stiu la ce liceu sa intru (imi place muzica, animalele nu-mi place mate si chimie am un pic de talent la actorie...) pentru ca la ce liceu sa duc o sa tina si de meseria mea m-am gandit la( veterinar, cantaret, jurnalist, sau sa lucrez in televiziune) la ce liceu sa ma duc? si apoi sa continui ...la ce facultate si la ce profil?

Răspuns Câştigător
| Totui0verde a răspuns:

Vb lui kratos din ce oras esti?
daca iti place matematica poti sa te duci la profil de real
daca iti place romana, lb straine la uman,
sau stiintele(ca sp ca vrei sa fi vetrinar) si trebuie sa stii chimie bio mate...
mie imi place foarte mult profilul uman lb straine...si am intrat la filologiehappy
sperc ca ti-am fost de ajutor intr-un fel

pup:*:*:

9 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Nu ai specificat din ce oras esti!

| juniper a răspuns:

O sa inveti, ca altfel o sa-ti fie foarte greu sa recuperezi toata materia intr-o singura zi, invata fiecare lectie asa o sa stii si o sa-ti fie mai simplu. La ce profil, asta depinde la ce esti bun, daca iei note mari la mate, mergi la mate-info (asa ai mai multe sanse sa intri la o facultate buna).

| www a răspuns:

Actorie- mult de citit (dupa cum scrii, nu cred ca ai citit mai mult de 2 carti in viata ta, si alea cu poze)
Jurnalist- astea scriu deci nu ai treaba.
Veterinar- medicina=> si chimie.
Televiziune- daca vorbesti cum scrii. e clar.

| Strify explică:

Pai sunt din vrancea

| Strify explică:

Pai la romana nu cred ca sunt probleme in realitate scriu si vb clar la tastatura ma cam prostesc sad si a mai spus cineva ca n-am citit mai mult decat 2 carti in biata mea si alea doar cu poze nu-i adevarat am citi primele 3 carti din seria amurg big grin si lecturi suplementare (obligatoricrying )nu-mi place matematica deloooc desi cu fizica ma inteleg bine mai mult in place romana am 9 (acolo big grin) la mate am luat un (6) is obligat sa invat mate mate ce viata cruda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne, tu te gandesti deja la facultate, insa la faptul ca limba romana nu o stapanesti, cel putin in scris, nu te-ai gandit deloc!
Pai, acest lucru, o sa te constranga si n-o sa-ti dea voie nici sa faci jurnalism sau televiziune, cu atat mai putin actorie!
Te bazezi pe spontaneitate, ca n-a mai ramas decat varianta cu veterinarul, desi cred ca si aceea pica...trebuie sa scrii coerent retete, asta daca vei ajunge sa intri la medicina veterinara!
Concentreaza-te pe romana, mate si istorie/geografie, recupereaza ceea ce ai pierdut pe parcus si vorbim in semestrul urmator!
Bafta!
Monica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Potti sa te duci la liceul stefanescu din iasi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut si eu sunt la fel ca tine am medii de 8-8. 5 si as vrea sa intru la actorie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te duci la liceul la care a invatat mata