| Sebygoon2007 a întrebat:

Sunt la început cu scrisul de versuri trap și nu prea am versuri bune cum pot să-i mi îmbunătățesc versurile vreau să am flow-ul lui Petre Ștefan ca eu pot cânta similar ca el da nu îs asa de bun pe versuri CV sfaturi

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ai inceput cu versuri in cel mai agramat stil de muzica posibil!
Exista o ramura a rapului si in Romania care are versuri inteligente, a se vedea de exemplu Cedry2k
Cei pe care ii asculti tu pe langa Cedry2k, sunt asa cum este Emil Cioran fata de "scriitorul" Andrei Ciobanu

Eu detest trapul, dar sa stii ca imi place muzica rap, destest faptul ca niste maimutoi cu 40 de kg masa corporala se lauda cu niste lucruri pe care ei nu le-au facut in viata lor...cel mult au mers cu o dacie tunata si au fumat sare de baie, astia se cred mafioti? jocul GTA V le-a luat mintile la toti pustii se pare!

Este alegerea ta ce stil si versuri vrei sa faci, dar parerea mea este ca nu trap trebuie sa faci, ci ceva mai placut, Hip-hop de exemplu

| DarianVicentiu a răspuns:

Am sa bag douo ziare
mototol in buzunare
sa vad cinei langa mine
cand am buzunare pline