| deffect a întrebat:

Sunt mai multi Rromi in Romania decat Romani? Daca da, credeti ca in viitor Romania se va scrie cu 2 de "R"? Parerea unora este ca da...sad

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Si toleranta e un subiect tabu in Romaniaraised eyebrows

| User a răspuns:

Noh o aberatie mai mare ca asta n-am mai auzitrolling on the floor)))
Cum sa fie mai multi rromi decat romani?laughing Si mai ales, cum sa se numeasca Rromania?laughing

| DeNyyy a răspuns:

Nu...Doamne fereste. nu sunt mai multi rromi decat romani. si tara noastra va ramane tot cu numele de Romania ...stay linistita

| Alex_7297 a răspuns:

Probabil se va scrie cu 3 de "R", 2 de la "RRom" şi unul de la "Român"...RRRomânia, te iubesc!

| dadaaaaa a răspuns:

Tu gandesti sau scrii doar asa sa pui si tu o intrebare? laughing

rolling on the floor

| ßiαηċα a răspuns:

Chiar imi vine sa rad la intrebarea asta rolling on the floorlaughinglaughing

| Xcat:)^^ a răspuns:

Nubatting eyelashesin Romania sunt 2, 5% rromi si 89, 5% romani. iar restul sunt de alte nationalitati(maghiari 6, 6%, germani 0, 3% si cei adunati din alte tari mai putin importante 1, 1%). Nu as zice ca este vreo sansa sa fie mai multi rromi.In orice caz.nu cred ca Romania se va scrie cu 2 "R". ar fi o aberatie si oricum romanii s'ar revolta si ar incepe probabil un razboilaughing(stiu, am exagerat un pic). nu iti face griji, Romania va ramane Romaniahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inca nu, dar in curand vor fi, ca se puiesc ca iepurii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rromii sunt una dintre minoritatile din romania, cam 2, 6% din populatia tarii, reprezentand a treia etnie.