| anonim_4396 a întrebat:

Sunt nehotarata. Imi place mult geografia, putin si engleza. Exista vreun profil (la liceu ma refer) sau vreo meserie care sa le includa pe amandoua? Toti colegii mei stiu ce vor sa devina, dar eu... Poate ma ajutati cumva, eu nu am rabdare(exclus profesor, invatatoare sau educatoare deci) Acord vestita fundita. big grin

2 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

Filologie, ce tine de uman ca daca o iei pe real spui pa-pa la limbi straine sau georafie/istorie (se poate "migra" de la una la alta, dar dupa parerea mea nu e la fel). Ca meserie, sincer nu m-a interesant in domeniu, dar presupun ca ceva de turism.

| maria6 a răspuns:

Poti urma un profil de filologie, unde se pune accentul pe romana, limbile moderne, geografie, istorie. Asta daca te referi la liceu. Poti urma orice profil la liceu, pana te decizi ce facultate vrei sa urmezi.