| NutellaLover24352 a întrebat:

Nu stiu la ce profil sa dau. Imi place foarte mult romana, engleza, franceza (cat de cat), geografia si cam atat...Ce profil ar trebui sa urmez la liceu daca vreau sa devin stewardesa sau translator?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Din ce-ai descris te potrivesti foarte bine cu filologia. Stewardesa nu necesita cine stie ce pregatire. laughing Deci poti sa te duci acolo linistita, eventual filo bilingv engleza.

| AC4S4 a răspuns:

Cel mai potrivit profil pentru tine este cel UMAN, Specializarea Filologie.
Acolo faci multe limbi straine si romana, istorie.

| NimeniSiAtat a răspuns:

Mergi la liceu cu profilul filologie. Daca ai doar liceul nu te poti face stewardesa, iti trebuie si facultate sau cel putin niste cursuri.

| Elena2407 a răspuns:

Daca iti plac limbile straine ar trebui sa alegi acest profil pentru ca iti va fi cel mai folositor lucru in viata. Si chiar daca nu vei urma acest profil, invaata bine limbile predate la scoala, ele sunt asul din maneca in 80% din cazuri. Bafta!