| Emy_9087 a întrebat:

Sunt nehotarata la ce facultate sa merg si as dori un raspuns cat se poate de sincer daca se poate.as vrea sa merg ori la management turistic si comercial ori la contabilitate si informatica de gestiune.Care este cea mai avantajoasa? va rog mult sa ma ajutati! multumesc.

2 răspunsuri:
| chrystyna a răspuns:

Intai de toate, trebuie sa ai o idee despre fiecare dintre ele.Eu am vorbit recent cu un consilier in cariera si mi-a spus ca e mai bine sa urmezi o facultate care sa te invete sa faci ceva practic(in cazul tau contab si informatica de gestiune), in loc de una cu un nume frumos dar care nu e cautata pe piata muncii.Acum depinde ce o sa-ti placa tie mai mult, dar te sfatuiesc sa fii si realista si sa te gandesti care din ele iti poate oferi un loc de munca la sfarsit.

| carmenushaa a răspuns:

Un vot plzz...tnx...imi pare rau ca nu te pot ajuta la intrebarea ta :|

http://superfete.cancan.ro/2010/07/carmen-11/

as fi foarte bucuroasa daca mai putea vota...multumesc din suflet!