| anonim_4396 a întrebat:

Sunt niste fete la mine in clasa foarte dragute si as vrea sa fiu prietena cu ele.La inceput am stat impreuna dar acum ma evita. Ce pot sa fac ca sa ma bage in seama? fundita

Răspuns Câştigător
| andreabecsek a răspuns:

Dupa mine trebuie sa fii tu insati in orice situatie. Daca ele nu te vor asa cum esti, nu te merite. Nu uita: nu merita sa te schimbi pentru o (sau mai multe persoane). Esti o fire unica. Revenind la subiect: nu conteaza parerea lor. Conteaza ce vrei tu. Iti vi da seama cu timpul, iti spun din propria experienta. Sper ca te-am convins. FUNDA?big grin

2 răspunsuri:
| DMuffin a răspuns:

Eu iti spun din experienta proprie ca daca ele te evita, inseamna ca nu te considera o potentiala prietena. Daca chiar doresti sa te imprietenesti cu ele va trebui sa gasiti subiecte comune de discutie, anturaj asemanator sau por si simplu sa gasesti o cale prin care sa le atragi atentia.Dar tina minte ca daca dupa mai multe incercari ele nu se arata interesante trebuie sa incetezi inainte ca ele sa creada ca esti prea insistenta. Dupa parerea mea ar trebui sa iti gasesti alti prieteni, care sa fie interesati de tine fara sa faci nimic special. Orice ai decide sa faci sper ca te-am ajutathappy

| Elisa a răspuns:

Trebuie sa pari ca esti interesanta si ca te poti include in grupul lor din nou.