| Anonimaseenguratica a întrebat:

Bun. E vorba de un baiat.
Eu vorbesc zilnic cu el de aprox. 5 luni.
Eu il plac mult, dar nu am fost niciodata impreuna cu el chiar daca si el ma intreba daca vreau sa fiu cu el.
De aproximativ 2 luni, cand a venit prima data sa ma astepte la scoala, unele fete din clasa mea si din scoala au inceput sa ii scrie, iar acum se da la ele, la fel cum se dadea la mine.
De ceva timp ma vad cu el saptamanal (odata sau de 2 ori pe saptamana) si atunci cand ne vedem ne imbratisam si ne sarutam.
Vineri a stat si a asteptat aproape o ora in fata scolii mele. Eu in acel timp aveam ora cu diriga, astfel incat am putut vorbi cu el prin mesaje, apoi m-am dus la geam si am vb cu el.
M-am rugat de diriga sa ma lase sa plec mai repede si m-a lasat la fara 15 minute.
Eu am stat cu el inca 15 minute pana s-a facut fix si au venit celelalte tipe. In acele 15 minute ne-am sarutat, ne-am strans in brate, am vorbit sincer, l-am chemat in parc si a fost prima data cand am fost doar eu cu el (de obicei era si prietena mea cea mai buna cu noi).
Dupa ce a venit si prietena mea l-am reintrebat daca vine in parc. El de abia m-a bagat in seama si a spus ca mai sta putin in fata scolii (cu celelalte tipe) si sa mai stau si eu. Eu fiindca nu prea le agreez pe fetele acelea m-am dus in coltul strazii si l-am asteptat acolo 20 de minute. El pentru ca nu venea i-am scris mesaje si el le-a tratat ca niste glume.
Putin nervoasa ca am asteptat in coltul strazii atata timp am plecat in parc cu prietena mea, unde ne-am simtit destul de bine. Am stat in parc 40 de minute si speram ca o sa apara si el pentru ca stia ca sunem pe banca "noastra".
Ideea e ca vineri cand eram in autobuz mi-a scris si am vorbit putin (asta fiind la 14:40), iar dupa pe la 16:00 iar mi-a scris si cand l-am intrebat ce face a spus ca atunci ajunse acasa.
Oare atat a stat cu fufele alea in fata scolii?
Eu tin mult la el si in ultimul timp l-am intrebat daca vrea sa fie cu mine, iar el evita acest subiect.
Nici macar nu mai imi scrie, ieri si azi eu i-am scris.
Totusi inteleg ca eu stau in casa si el iese mereu de dimineata pana seara afara cu bicicleta, dar totusi ma deranjeaza faptul ca e rece cu mine si ma neglijeaza.
Tipele alea sunt niste târfe care schimba baietii ca pe sosete... dar el nu isi da seama. Ele mi-au spus ca vor sa isi bata joc de el, dar nu vreau sa ii spun lui adevarul ca o sa zica ca sunt geloasa.
Cum sa il fac sa vorbeasca din nou la fel cu mine? Sau cum sa il indepartez de fetele alea?
E trist ca e a 2a oara cand incerc sa il recuceresc, prima data a fost acum 3 luni( si a fost o reusita)...

2 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Nu pricepi ca nu vrea nimic serios? Cat aveti? 14-15 ani? Sau chiar mai putin? Oricum, treci peste deoarece nu ai alta solutie.Imi vine sa rad totusi de acele fete care spui ca se dau la el.''Vrem sa ne bate joc de el'' dupa ce o sa le-o traga la toate cine de cine o sa-si bata joc?! laughing

| Ara997 a răspuns:

De regula asta cu "cuceritul " e treaba baiatului.
el acum se vede ofertat si se uita caare de unde alege. lasa-l sa se joace. e superficial in alegeri. daca era o chestie profundaintre voi doi, nu intindea gatul dupa altele. fi si tu mai pretentioasa. fa un pas lateral si lasa-l sa se dea in spectacol. cu ocazia asta ii vezi caracterul si pe urma vezi daca merita sa-ti pierzi timpul cu el.