| 84483 a întrebat:

Sunt o adolescenta de 15 ani si am inaltime 1.61 metri si 65 de kilograme nu stiu ce dieta sa folosesc ca sa slabesc.

10 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Nu manca seara si abtine-te si tu de la paine
oricum nu iti sfatuiesc sa te infometezi... fai sport si manaca multe fructe si legume, mai ales ca e vara

| dulshe a răspuns:

Http://dieta.romedic.ro/ aici ai un site cu multe diete, alege una care sa ti se potriveasca, si fa exact ce ti se cere. Eu iti urez mult succes.

| dulshe a răspuns:

Http://dieta.romedic.ro/ aici ai un site cu multe diete, alege una care sa ti se potriveasca, si fa exact ce ti se cere. Eu iti urez mult succes.

| cristina93 a răspuns:

In fiecare zi, mananca doar dintr-o grupa de mancare de ex: ziua 1. mancaruri din legume, Ziua 2. pui etc. Dar nici intr-un caz mancare de fast-food. Deasemenea si sportul este foarte benefic, si te ajuta foarte mult daca vreai sa slabesti, poti incepe prin a alerga dimineata vreo 30 min, si poti face si niste exercitii in casa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are mare dreptate SECRETEL happy. Mai abtine`te de la paina, dulciuri in primul rand ciocolata, nu manca seara si fa exerctii de gimnastica. baftaa :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa sport!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa tii dieta asta, eu o tin de 3 zile si am slabit 2, 5 kg la inceput iti va fi greu dar daca ai vointa merge:la ora 9 mananci un ou fiert, la11 un mar, la13 2 cartofi, la15 o rosie, la17 o portocala sau un grapefruit iar la ora19 un iaurt. e important sa respecti orele si cantitatile.nu sari peste mese. pup si sper sa tinem legatura

| liljhon a răspuns:

Eu zic sa nu mananci carne paine suc cu acid si in general sa mananci produse fara proteine

| cojo a răspuns:

Chestiile de genul acesta nu se discuta pe interner... cel mai bine mergi la un nutritionist... nimeni nu-ti poate recomanda o dieta fara sa-ti vada analizele

| iulika_7699 a răspuns:

Daca doresti asta cu adevarat abtine-te de la piine, dulciuri, carne...consuma mai multe fructe si dupa ora sapte nu mai minca nimic. poate doar un ceai si cu vreo doi biscuiti...succes