| natalialorena a întrebat:

Buna am 15 ani jumate, 1, 60 metri inaltime si 48 de kilograme credeti ca sunt grasa? cat ar trebui sa mai slabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ceaiuldetei a răspuns:

De ce ești așa complexată, de fapt?

Din cauza kilelor sau din cauza comentariilor tâmpite pe care le primești de la "prietenii tăi"?

Nu mai căuta aprobarea altora și fii cum îți place ție. Nu slăbi pentru alții și nu te îngrășa pentru alții.

Ești în regulă așa cum ești. Nu te mai schimba pentru ăilalți.

Dacă alea din clasă îți spun că ai să arăți mai bine la 30 de kile, ce faci, te apuci să le crezi pe cuvânt?

Ignoră-le și stai cu kilele pe care le ai, pentru că ai destule. Nu ești GRASĂ deloc. Ok? : )

| natalialorena explică (pentru ceaiuldetei):

Nu ascult ce imi spun prieteni doar ca asa cred eu ca sunt prea grasa, de fapt multi prieteni mi-au spus ca nu sunt grasa.

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu esti grasa...esti perfecta si daca vrei sa nu te duca vantul cand iesi pe afara...ramai la kg ce le ai acum

| Xenia16 a răspuns:

Nu esti grasa crede-ma, trebuie sa ai cu 10 mai putin, ar fi trebuit sa ai 50 de kg si ai 48 esti foarte bine asa cum esti.

| ALEX2402 a răspuns:

Eti la limita. depinde unde ti se depune grasimea. la unii oameni se pune pe solduri la alii pe fund si tot asa.

| Sebastian2015 a răspuns:

Dupa parerea mea cred ca arati foarte bine. Chiar prea bine...