| natalialorena a întrebat:

Buna TPU am 15 ani jumate, 1, 60 metri inaltime si 48 de kilograme sunt prea grasa? cat ar trebui sa mai slabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Buă.
Mai ai nevoie de 2 kilograme în plus!
Practică un sport de masă pentru tonifierea masei musculare.
Pa, pa.

| Mirco a răspuns:

Lasa un cont de fb ceva unde sa ai o poza cu tine si iti spun eu daca trebuie sa mai slabesti

| natalialorena explică (pentru Mirco):

Lory loreen

| natalialorena explică (pentru Mirco):

Uita-te pe profilul meu si spune-mi... facebook-ul meu este lory loreen

| Mirco a răspuns (pentru natalialorena):

Esti o fata simpatica si arati foarte bine exact asa cum esti acum nu trebuie sa te mai ingrasi si nici sa mai slabesti

| LitlleBunny a răspuns:

Nu! Important e ca tu sa fii multumita de felul in care arati dar si mai importanta este personalitatea si fericirea ta.Din punct de vedere medical esti prea slaba iar cui nu-i place de tine sa nu se uite.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU eşti prea grasă!

Ai greutate NORMALĂ; iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 55 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai cu 7 kg mai puţin decât greutatea IDEALĂ, aşa că, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!
Din contră, TREBUIE "să mai pui" vreo 5-7 kg.

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu esti grasa esti foarte bine!
50 kilograme si ai greutatea ideala.
Te pup!

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Doamne'fereste, cum sa fii prea grasa?
Esti mai aproape de 'prea slaba' decat de 'prea grasa'! Ai o greutate perfecta; tine-o tot asa!
Succes happy

| Vi003 a răspuns:

Cred ca esti o fata simpatica si la cei 15 ani pe care ii ai, poti sa faci cu lejeritate un sport, mai ales ca e vacanta mare si te poti duce la strand.

| HolyPotato a răspuns:

Tu te crezi grasă la 48 de kg?! Am impresia că deja postați tâmpenii de-astea numai ca să vă zică lumea ce slabe sunteți. No hai s-o facem și pe asta: NU EȘTI GRASĂ!