| anonim_4396 a întrebat:

Sunt o fana mare twilight, new moon, eclipse, ati prins ideea. Am vazut filmele dar nu am citit cartile. Vreau sa stiu daca sunt diferente intre filme si carti si daca da care sunt in fiecare volum.

5 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Normal ca sunt diferentze. si chiar foarte multe si nu am cum sa ti le spun pe toate. e imposibil.
eu am citit cartile si sincer mi-au placut de 1000 de ori decat filmele.
cartile le poti imprumuta de la biblioteca metropolitana bucuresti.
asta daca esti din buc big grin.
iti faci permis si le poti imprumuta. eu asa le-am citit.

| PrecioussGirl a răspuns:

@biBii07: zori de zi (breaking dawn) a aparut de mult. am si citit-o

| Addiction a răspuns:

Salut. Daaa e o mica diferenta si la toate volumele este practic aceiasi. Adica povestea si intimparile nu se schimba doar ca fiecare intimplace este poveste mai in lung si sunt descrise toate sentimentele, detaliile de la persoana Bellei. E ff nice, te sfatuiesc sa le citesti iti va placea.Pa, pa:*

| biBii07 a răspuns:

Si eu sunt "fana" desi e putin impropriu spus. Eu am citit si primele 3 carti adica twilight, new moon si eclipse si mi-am facut o parere clara despre film: e varza pe langa carti. In carti iti explica foarte clar mirosul de sange si toate lucrurile care se intampla, mai ales cea din perspectiva lui Edward. Oricum cartile sunt de obicei mai bune decat filmele. Volumele sunt aceleasi ca si filmele, filmele sunt facute dupa cate o carte. Twilight, New Moon, Eclipse si o sa apara tradusa Breaking dawn si am inteles ca s-a mai facut una decat de 12 capitole Midnight Sun. Spor la citit!

| suGus_8787 a răspuns:

Eu am cartea Luna Noua. Insa nu am citit`o pe toata. O prietena buna de-a mea tot la fel mare fana, a citit toate cartile care au aparut si a vizionat si de ceva ori filmelehee hee Si mi-a spus ca sunt marriiiii diferente dintre carti si filme. big grin Si o cred oh go on
Sper ca ti-am fost de folos.
Paaa kiss