| Vara200 a întrebat:

Sunt o fata timida, mai ales cu baietii! Ce sa fac ca sa nu mai fiu asa?

Răspuns Câştigător
| Serenaa a răspuns:

Ioana, primul lucru care il poti face sa scapi de timiditate este sa ai incredere in tine si in fortele proprii. Cand esti in preajma unui baiat pe care sa zicem ca il placi, incearca sa nu pari ceva ce nu esti, fi tu insati si lucrurile vin de la sine. Nu incerca sa impresionezi pentru ca de foarte multe ori rezultatul nu este cel dorit. Cand cineva te place, te place cu tot cu defecte si calitati de aceea nu trebuie sa te ingrijorezi (prea tare) de ceea ce cred restul despre tine. Desigur, parerea lor conteaza in masura in care sunt persoane importante pentru tine si iti vor binele.

1 răspuns:
| blueangel99 a răspuns:

Păi, pe la şcoală, în pauze, în excursii etc. încearcă să prinzi curaj şi să vorbeşti cu nişte colegi. Hai! Fruntea sus, că nimeni nu o să te decapiteze dacă spui ceva! Curaj! Sper că te-am ajutat.