| Alex94_1690 a întrebat:

Sunt o fire foarte retrasa, orice gandesc gandesc in minte nu ca altii cu voce tare! De multe ori imi este teama sa imi exprim parerea ca sa nu ma fa de ras! Am 16 ani, am un corp foarte frumos! Dar cu toate astea nu am deloc incredere in mine! de multe ori imi este chiar frica sa imi exprim parerea! Si nu am deloc incredere in mine! nu sunt sigur pe mine si pe faptele mele!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| JustMe_2110 a răspuns:

Buna dimineatabig grin
Nu vrei sa-ti exprimi parerea sau nu poti?
A nu putea.nu exista.tongue
Ci a nu vrea.
De ce nu vrei?
Daca iti e teama c-o sa rada ceilalti de tine sua mai stiu eu...
Nu ar trebui sa-i bagi in seama.
Insa.Un misc sfat:
>>Atunci cand ai o idee...sau o opinie.gandeste in felul urmator:
>>Daca altcineva ar zice ideea ta...Tu cum ai reactiona?
Si-ti dai seama un pic de reactioa lor,evident nu poti stii mai mereu fiindca fiecare au cate un caracter diferit, o personalitate diferita, dar avand in vedere ca-i cunosti si stii ce si cum.big grin
Daca ti-as spune sa nu-i iei in seama...Iti spun ca ai face direct contrariul,fiindca asa fac eu cand mi se spune ceva laughingbig grin
Oricum, fi doar tu si atata tot, nu trebuie sa-i amuzi pe ceilalti sau sa-i impaci pe ei ci pe tine, sa te simti tu bine in persoana tu.
big grin :*
____________________
Just me