| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema si va rog frumos daca se poate sa ma ajutati. Sunt o fire foarte retrasa, tacuta si timida, de cele mai multe ori imi este frica sa spun ceea ce gandesc de teama sa nu fiu inteleasa gresit sau respinsa. La ore chiar daca stiu raspunsul la diferite intrebari imi este frica sa-l zic si daca o fac ma balbai.X_x
Si cu sinsibilitatea.nu ma pot abtine, plang din orice.
Ce as putea face sa-mi schimb comportamentul?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

În aceaşi situaţie am fost şi eu. Ştii ce am făcut? Am consultat psihologul şcolii, care, spre surprinderea mea, m-a ajutat FOARTE MULT!
Îţi recomand din toată inima să faci la fel.Nu o să regreţi.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mergi la un psiholog si dupa aceea mergi si fa organizat un sport.( arte martiale de exemplu).

| raulinho0805 a răspuns (pentru neutrino):

Asa sunt si eu daca vrei sa vb uite idul meu c_raul_c

| alinutzaap a răspuns:

Ar trebuie sa ai mai multa incredere in tine. big grin