| LeeJiEun a întrebat:

Hei!

Cum pot face sa am curaj sa vorbesc cu un tip? Ma rog,eu il plac pe el foarte mult,chiar si el se uita la mine tot timpul cand suntem la scoala si imi zambeste uneori foarte dragut big grin ( suntem in aceeasi clasa,la liceu). As vrea sa vorbesc cu el dar mereu el sta cu un alt baiat si atunci imi e si mai rusine sa vorbesc cu el. Astazi am vorbit, ne-am distrat impreuna, a fost minunat.
Sunt o fire mai sensibila si timida dar as vrea macar sa am puterea sa merg la el si sa incepem sa vorbim mai des.
Imi puteti da niste sfaturi, ce as putea face?

Multumesc pentru timpul acordat! happy

Răspuns Câştigător
| ANdrey1300 a răspuns:

Daca esti o persoana mai timida,poti sa incepi sa vorbesti cu el pe retele de socializare(facebook,whatsapp,messenger, etc). Dupa ce ati inceput sa va mai cunoasteti si il prinzi singur poti sa te duci sa mai vorbesti cu el, poate in weekend iesiti si pe afara si asa mai departe. Dar, cel mai important e sa nu te ascunzi prea mult, ca poate o sa creada ca nu te intereseaza si din bun simt sa te lase in pace... Si amandoi aveti de pierdut din treaba asta.

Bafta acolo!

5 răspunsuri:
| LeeJiEun explică:

Continuare:

Sunt timida dar as vrea sa am macar acea putere sa merg la el si sa ii spun ceva.
Imi puteti da niste sfaturi?

Multumesc pentru timpul acordat! happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru LeeJiEun):

Du-te la el, pupa-l pe obraz si spune-i ca-l placi, si o sa te accepte, deoarece e foarte greu sa gasesti o fata de treaba in ziua de azi.

| PrunaPătrată a răspuns:

E greu la inceput, eu iti zic sa il prinzi cand e singur, du-te la el ca sa vorbiti doar voi, nu stiu vorbiti despre orice, poarta-te normal, daca reusesti sa il castigi putin ca prieten, adica sa aveti unul despre altul o parere buna, o sa-ti fie usor sa vorbesti cu el pentru ca n-o sa te mai gandesti ca "te faci de rusine" sau asa ceva pentru ca o sa fiti deja prieteni.

| neutrino a răspuns:

Distrati-va tot la fel, pana cand si el va realiza ca el este baiat si tu esti o frumoasa fata.

| ANDYhelpnow a răspuns:

Uite, ii spui asa : buna da-mi si mie nr tau de telefon sa mai vorbim despre scoala sau teme... (nu trebuie sa iti fie rusine asa mi-a facut mie o fata si m-a facut sa ma indragostesc de ea ) uite daca poti sa te muti mai langa el... ca sa vb mai mult in pauza sau stiu eu ce
si daca spui ca zambeste cand te priveste e foarte probabil sa te placa(eu asa cred). sper ca te-am ajutat daca mai ai nevoie de ceva baga-ma la prieteni