| didukaLoVeX a întrebat:

Sunt prea timida!crying cum sa scap de timiditate cand sunt in preajma unui baiat!crying astept raspunsuri si cel mai convingator va primi funda!:*

Răspuns Câştigător
| a răspuns:

Hey...pur si simplu gandeste-te ca este cel mai bun prieten al tau! Gandeste-te ca-l cunosti de-o viata, ca si cand ar fi fratele tau, sau un coleg de la gradinita cu care te intelegi. Sigur cu cei mai buni prieteni sau cu cele mai bune prietene nu esti timid, nu? Sigur ai putin tupeu, ca sa zic asa. Deci, e simplu, imagineaza-ti ca e unul din acele persoane cu care vorbesti deschis si sincer, cu care vorbesti normal, fara sa te inrosesti sau altele. Iti spun asta pentru ca si eu sunt la fel. Timida, rusinoasa, tacuta! laughingnu e bine! Mi-am facut curaj, si in fata unui baiat ce-mi place am vorbit ca si cand ar fi prietenul meu, si totul a decurs bine! Asa daca te ascunzi dupa deget, baiatu' o sa creada ca esti o fetita de 5 ani rusinoasa, care se plange mereu la 'mami' cand pateste ceva. NU! Tu nu esti asa! Asta e sigur! Si nu te comporta asa numai cu acel baiat. Cred ca asa esti cu toata lumea, timida...nu e bine! Imagineaza-ti ca sunt toti prietenii tai, gandeste-te ca aceia care nu te plac si nu te inghit sunt cei mai buni prieteni ai tai, si ca te plac (logic)! Fa totul asa cum vrei tu, creaza-ti propriul univers! Vorbeste cu toti, cu absolut toti, ca si cand ai vorbii cu membrii familiei tale, sau cu prietenii tai cei mai buni! Comporta-te normal! Nu stiu cat de mult te-am ajutat, dar sper sa-mi asculti sfatul. Totul o sa fie mai usor in viata! Formeaza-ti propriul univers, unde toti te plac si te apreciaza, te inteleg si te adora, unde toti sunt si gandesc ca tine! Chiar daca asta ar fi doar in mintea ta, o sa fie totul mai usor! Sper ca ti-am fost de ajutor! Bafta cu ce vei face kiss!

3 răspunsuri:
| SuperNovaaaaa a răspuns:

Asta trece cu timpul. cândva eram şi eu aşa.

| Aliceeata a răspuns:

Uita-te in jur si iti vei da seama ca in viata asta ca sa reusesti trebuie sa fi tare, crede-ma ca si eu am fost acum un an exact ca tine dar acum spun lumi in fata tot ce gandesc si nu ma mai ascund dupa cuvinte si sincer la fel trebuie sa faci si tu.
P.S. Eu am fost la un cerc de teatru si acolo mi-am capatat increderea in mine.Iar acum fac filme si scurt metraje, iti urez noroc in continuare si sper ca sfatul meu sa te ajute!

| didukaLoVeX explică:

Multumesc!:* va pup si sunteti niste dulci!:*