| ralucaralu a întrebat:

Sunt sefa clasei si trebuie sa propun ce sa luam profesoarelor si dirigintei de 1 si 8 martie. M-am gandit ca putem da cate un fir de trandafir la fiecare profesoara din ziua respectiva(si in 1 si in 8) si la diriginta sa ii luam un buchet de flori (de martisor). Credeti ca e bine? Ce am putea sa ii luam dirigintei de 8 martie(cam de 100 de lei)? Mentionez ca de Craciun i-am luat o bratara de argint. Cate un trandafir din partea clasei la profesoare merge? Nu e prea putin?

5 răspunsuri:
| Lost0in0your0memories a răspuns:

Pai poti sa le dai cate un trandafir si eventual o felicitare manuala in care sa ii spuneti cum vi se par orele cu ea sau cum vi se par ei ca persoane si sa va semnati toti. dirigintei tale ai putea sa ii faci cadou un album foto cu poze cu clasa voastra si cu fiecare in parte ppe care tot asa sa il semnati

| LoReDaNa a răspuns:

Buna. nu stiu mi se poare f multi bani pusi pentru un floare ma rog... Noi anul trecut am pus cate 30 lei sh le-am cumparat la profe cate un vad de yena big grin dau bucurat f. mult. Sh anul acesta cate o lenjerie big grin
Funda?

| madalinna a răspuns:

Eu cu florile sunt de acord. un fir de trandafir e chiar perfect. frumos, simplu, elegant. asa facem si noi. cred ca e cea mai buna optiune. sincer, m-am saturat sa dau cadouri profesoarelor! si noi, elevii suntem de vina, ca i-am invatat asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io zic sa ofere fiecare ce vrea, ce doreste, ce are de oferit.si CUM vrea fiecare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva special sa le ramana amintire...o fantanita arteziana.