| ralucaralu a întrebat:

Sunt sensibila si las pe toata lumea sa ma calce in picioare doar ca sa evit scandalurile si sa nu ma cert cu cea mai buna prietena. In ultimul timp o simt diferita, uneori daca i se pare ca am facut ceva aproape isi bate joc. Eu sunt ca o fraiera tot pe langa ea, iar ea e cam rece. Nu ca as vrea sa rup prietenia noastra, dar sa nu ma mai afecteze atat ceea ce se intampla. Cum pot sa fiu si eu ca ea? Chiar vreau sa fiu mai puternica si sa nu imi pese.

Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Pai de ce iti pasa de tot ce se intampla? de ce ii lesi pe toti sa isi bata joc de tine? daca mai continui asa ...asa isi vor bate joc de tine toata viata! acum este mometul potrivit sa actionezi odata pentru totdeauna! succes!
nu te mai lasa calcata in picioare! nu meriti!

2 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Stiu senzatia. Am trecut si eu prin asta de multe ori. Si acum mai las de la mine dar am invatat sa mai dau peste nas cand e cazul. Trebuie sa ai grija cat si cum permiti. Unii chiar nu stiu ce e acela respect. Cand greseste arata-i obrazul si spune-i asta. Nu trebuie sa te isterizezi si sa fii violenta dar ea trebuie totusi sa stie ca nu accepti orice. Daca vezi ca greseste de prea multe ori si te ia la misto eu spun ca mai bine renunti la prietenia ei.

| Miha1308 a răspuns:

Gandeste-te prima data la tine pentru ca tie iti faci rau ca te consumi pentru toata lumea.Fii cu cine crezi ca merita pe restul lasa-i in pace sa isi vada fiecare de viata lor. E greu sa renunti la prieteni stiu, dar oamenii din pacate se mai schimba si atunci noi nu mai avem ce face. E greu pentru ca si eu eram genul asta, dar am ajuns de efectiv nu imi mai pasa de unele lucruri...